Tervendaja Veet Mano: õnneliku elu saladus on lihtne

Tervendaja Veet Mano: õnneliku elu saladus on lihtne

Legendaarne tervendaja Veet Mano on eestlastest vaimustuses. Tema hinnangul on eestlased ühed kõige targemad inimesed maailmas. Kuid ometigi on siinsetel inimestel probleeme oma emotsioonide tasakaalus hoidmisega või üldse elus tasakaalu leidmisega. Kuidas aga saavutada see tasakaal ning nautida harmoonilist elu?

Legendaarne tervendaja Veet Mano on eestlastest vaimustuses. Tema hinnangul on eestlased ühed kõige targemad inimesed maailmas. Kuid ometigi on siinsetel inimestel probleeme oma emotsioonide tasakaalus hoidmisega või üldse elus tasakaalu leidmisega. Mano sõnul on aga just emotsioonide tasakaalu saamine õnneliku elu valem. Kuidas seda siis saavutada ning nautida harmoonilist elu?

Tervendaja jagas lahkesti Buduaari lugejatele nõu, kuidas hommikuti päevale vastu tuleks astuda ning mida teha, kui tundub, et terve maailm sind kritiseerib.

Te olete palju Eestis käinud ning siinsete inimestega kohtunud. Kas Eesti inimesed tulevad teie õpetusega kergesti kaasa või suhtutakse alguses ikka teatava skeptilisusega?
“Kuna eestlane on arukas, siis ta mõistab, et siin maailmas esitletakse tõe pähe asju, mis ei pruugi tõesed olla. Seepärast soovivad paljud neist kõike oma silmaga näha ja veenduda, et asjad on nii, nagu neile räägitakse. Kuid skeptitsism on hea omadus. Inimene võikski olla skeptiline, kuid liikuda elus edasi avatud südamega. See on ka oskus, mida ma õpetan.”

Kuidas inimesed peaksid oma päeva alustama? Kas teil on rutiin, mis päeva n-ö käima tõmbab?
“Asi, millest inimesed peavad aru saama on see, kuidas elus tasakaalu luua. Paljudel eestlastel on kontoritöö, mistõttu nad pole päeva jooksul füüsiliselt väga aktiivsed. Seetõttu võiksid nad hommikuti tegeleda aktiivse meditatsiooniga. Esmalt proovige raputada oma keha ning tegeleda peaaegu et tantsulaadse võimlemisega ning siis istuge, mediteerige ja kuulake rahustavat muusikat. See aitab teil ennast hommikul kohe “laadida”. Veenduge, et tööpäevast ei kujuneks teie päeva suurimat väljakutset. Teie suurim väljakutse peaks olema see, kuidas avastada oma sisemist jõudu. Nii muutub töö teie jaoks kergemaks. Ma õpetan alati, et inimestel peaks elus olema suuremad väljakutsed, nii muutuvad igapäevased tegevused meie jaoks kergemaks. Ülimaks väljakutseks peaks olema ilusa ja tugeva perekonna loomine. Kuid millegipärast on inimestel sellega tihti probleeme.  Mis puudutab aga hommikust ärkamist, siis kui teha päeva algul aktiivseid meditatsioone piisavalt pika aja vältel, ärkate te mingi aja pärast hommikul üles energilisena ning olete kohe valmis elule vastu astuma.

Me satume enda elus tihtilugu teiste kriitikanoolte alla. Kuidas tulla toime teiste poolt tuleva negatiivse energiaga?
“On oluline mõista, mille me oma elus prioriteediks seame. Ja hea oleks mõista ka kritiseerijate psühholoogiat ning seda, miks näpuga näitaja pidas seda vajalikuks teha. Üldjuhul ei ole kriitikud endaga rahul ja on õnnetud inimesed. Sest kui kriitik teaks paremini, kui ta oleks sinust targem, siis jagaks ta oma tarkust sinuga, mitte ei üritaks sind maha teha. Kriitikutes on alati peidetud ning allasurutud agressioon. Seepärast ongi meditatsioon oluline. Sest meditatsiooni käigus õpivad inimesed ära tundma erinevaid energiaid ning negatiivseid endast eemale hoidma. Ehk teisisõnu suudavad nad sedasi kritiseerija negatiivsusest üle olla. Muuseas, ka joomine ja suitsetamine on allasurutud agressiooni tagajärg ja üks väljundeid. Minu õpetus on lihtne, tuleb keskenduda positiivsele energiale ning negatiivsusele mitte järele anda. Eesti inimeste üheks tähtsaimaks ülesandeks võikski olla see, kuidas tasakaalustada oma emotsioone. Sest allasurutud emotsioonid on destruktiivsed mitte ainult vaimule vaid ka meie kehale.

Milliste haigustega teie poole enamasti pöördutakse ning kas on mingi alternatiivne ravi, mida inimestele soovitate?
“Minu juurde tuleb palju inimesi, keda vaevavad erinevad terviseprobleemid. Aga nad ei teagi, et nende suurimaks probleemiks on hoopis see, et neile pole tervislike eluviiside kohta tõtt räägitud. Neile antakse rohtusid selle asemel, et rääkida, kuidas tuleks muuta oma toitumist. Jätke oma toidulaualt välja maiustused, valge jahu tooted ja punane liha.  Nende toitude tarbimine mõjub halvasti ning selle tagajärjel inimene kannatab. Seega tuleks olla skeptiline selle suhtes, mida sulle haiguste ravimisel räägitakse ning otsida ise oma tõde ja usaldada oma intuitsioone. Proovige sellist dieeti kuu või kaks ning te märkate kindlasti erinevust.

 

Buduaar.ee