Tippmodellisaate Katja: paar šokolaadikommi päevas on maksimum

Tippmodellisaate Katja: paar šokolaadikommi päevas on maksimum

Modellimaailm on karm nende jaoks, kes peavad saleda figuuri nimel dieeti pidama ning igat ampsu lugema, neil kel loomupoolest seda muret pole, võivad endale kõike head paremat lubada lisakilosid kartmata. Buduaar uuris tippmodellisaate Katja käest, kuidas on lood temaga – kas ta on kunagi dieeti pidanud, kui palju ta oma kaalu jälgib ning mida ta sööb. Tippmodellisaate vanim osaleja 21aastane Jekaterina Bulgarinaga on 177 cm pikk ja kaalub 50 kg. 

Modellimaailm on karm nende jaoks, kes peavad saleda figuuri nimel dieeti pidama ning igat ampsu lugema, neil kel loomupoolest seda muret pole, võivad endale kõike head paremat lubada lisakilosid kartmata. Buduaar uuris tippmodellisaate Katja käest, kuidas on lood temaga – kas ta on kunagi dieeti pidanud, kui palju ta oma kaalu jälgib ning mida ta sööb.

Tippmodellisaate vanim osaleja 21aastane Jekaterina Bulgarinaga on 177 cm pikk ja kaalub 50 kg. 

Uurisime Katja käest, kas ta on kunagi paastu või mõnda dieeti pidanud, vastus tuleb eitav. “Ma ei ole mitte kordagi oma elus dieeti pidanud. Miks ma olen siis nii peenikene, vastus on kinni õiges toitumises. Ma tean, et ma olen see, mis ma söön, mina ise voolin ja kujundan oma keha. Mulle ei meeldi see raske täiskohutunne, mis tekib, kui sööd korraga liiga palju ning pärast seda on raske isegi liikuda. Sellepärast ma söön pigem tihti, väikeste portsjonite kaupa ning neli tundi enne magama minekut ei söö enam midagi, vaid lasen kõhul puhata,” tõdeb Katja.

Hommikusöök on Katja jaoks väga olulisel kohal. “Hommikul pärast ärkamist söön putru, see annab palju energiat ja on väga tervislik. Päeva jooksul ma ei söö toitusid, mis võivad minu organismi väsitada, näiteks suur lihalõik või kartul – see on raske toit. Aga magusat ma armastan väga, kõik desserdid ja kommid on nii head, samas ma ei söö neid kunagi liiga palju. Joon teed ilma suhkruta ja luban endale ainult paar šokolaadi kommi päevas, see on maksimum,” tunnistab Katja, et ta siiski jälgib, mida ta sööb.

Katja jaoks on tema kehakaal oluline, ent näiteks viis aastat tagasi ei muretsenud ta sellepärast üldse ega jälginud ka seda, mida ta sööb. “Praegu jälgin koguaeg, kui palju ma kaalun. Minu kehakaal on praegu 49-50 kg, sõltub palju ma sõõnud olen ja mida. Mulle meeldib, et praegu moes on tervislik toit ja sport. Täna ma tunnen, et olen oma tuju, keha, välimusega väga rahul,” tõdeb Katja.

Mis on aga Katja lemmiksöök? “Mulle meeldivad väga juurviljad. Ma võin neid süüa, süüa ja süüa …  Aga kõht pole nii suur, et lõputult neid sisse süüa. Aga tegelikult minu heatuju söök ei olegi söök, see on jook ja see on tee. Ma armastan väga teed juua, vahet pole, kas puuvilja või roheline, must või valge, mee ja ingveriga või ilma, tee joomisest ma ei suuda keelduda. Tee on tervislik, see on vesi, mis puhastab minu keha, taastab keha vedelikuvarud. Ja need aroomid, see soe aur – praegusel külmal ajal pole midagi paremat kui koduses õdusas atmosfääris kuuma teed juua,” nendib Katja, kes on suur teegurmaan.

Karin Karu