Reklaam sulgub sekundi pärast

Tippsportlane Grete Udras: minu unistus kaunist naeratusest saab teoks

Ilusad sirged hambad on kui visiitkaart. Need jäävad meelde ja äratavad tähelepanu. Paraku ei ole eestlaste hambad loomu poolest väga sirged, ortodondid väidavad, et koguni 60-70% Eesti inimestest vajaksid breketravi.

Kõrgushüppaja Grete Udras (26) rääkis Buduaarile, kuidas ta julguse kokku võttis ning ka ise breketite kasuks otsustas.

Ilusad sirged hambad on kui visiitkaart. Need jäävad meelde ja äratavad tähelepanu. Paraku ei ole eestlaste hambad loomu poolest väga sirged. Ortodondid väidavad, et koguni 60-70% Eesti inimestest vajaksid breketravi.

Kõrgushüppaja Grete Udras (26) rääkis Buduaarile, kuidas ta julguse kokku võttis ning ka ise breketite kasuks otsustas.

Grete: “Olin breketite peale mõelnud juba ammu. Esimest korda tõsisemalt siis, kui olin 20ndate alguses ning mu hea sõbranna otsustas breketid panna. Pärast seda hakkasin märkama breketeid ka teistel.

Järgmisel korral tuli teema teravamalt mõttesse siis, kui täitsin küsimustikku, mis tahtis teada, millise osaga enda kehast olen ma kõige vähem rahul. Aus vastus oli, et enda naeratusega. “

“Üldjuhul on ikka nii, et kui millegi peale palju mõtled ja seda soovid, siis lõpuks tuleb ka lahendus. Nii sattusin hambaid ravima arsti juurde, kellega ka muidu hästi läbi sain ja kellega breketiteema jälle aktuaalseks tuli. Sain teada, et lisaks n-ö vanaaegsetele metallbreketitele on ka uusi märkamatuid lahendusi ning tasumise saab mitme perioodi peale ära jaotada. Mulle soovitas Dr. Kaja Lukk Clarity SL keraamilisi breketeid, mis on hammastega sama värvi ja muudavad hammaste liikudes ka ise asendit, nii et arsti juures pinguldamas tuleb käia harvem. Samuti peaks nende hammastelt eemaldamine tunduvalt lihtsam ja ohutum olema.
Lisaks sellele olen väga rahul oma arsti Dr. Kaja Lukiga, kelle visiidil saan käia nii Tartus Nigul ja Orn Hambaravis kui Tallinnas Novamed Hambaravis. Mulle pakub see paindlikkust, sest pean liikuma tihti kahe linna vahel.”

Esimesed päevad breketitega

“Nüüd, kui breketid juba nädal aega suus, olen nendega väga rahul,” räägib Grete. “Alguses olid hambad hellad, kuid võtan seda kui märki, et hammastega tõesti midagi toimub. Lisaks sellele on breketid mõneks ajaks heaks dieedinipiks, smuutid ja supid tunduvad hetkel märksa isuäratavamad kui tahked toidud,“ naerab Grete.

Paratamatult on breketid alguses harjumatud, suus on midagi võõrast. Samas olen hakanud neisse suhtuma kui hammaste ehetesse, mida paljud niisamagi hammastele kinnitavad. Lisaks on keraamilised breketid suhteliselt märkamatud, paljud mu muidu väga tähelepanelikud tuttavad, ei ole veel märganudki, et olen breketid saanud.”

Breketid vs hambaklambrid

“Kandsin lapsepõlves lühikest aega ka hambaklambreid,” räägib Grete ning lisab: “Seega natuke teadsin, mida oodata. Klambritel oli aga kaks viga – esiteks olid need suus koos hambalae plaadiga väga suured ja ebamugavad. Teiseks sain ma neid soovi korral ise suust välja võtta ja nii juhtuski, et kandsin neid ühe harvem ja harvem, kuni lõpuks loobusin hoopis. Breketitega on märksa kindlam – need kinnituvad ükshaaval iga mu hamba külge ning ise ei saaks ma neid mingi nipiga suust ära. Nüüd on nad mul suus seni, kuni ilus naeratus saavutatud!”

Info kogumine ja sõprade arvamused

Enne, kui breketid päriselt suhu sain, jõudsin natuke internetis ringi vaadata ja infot otsida. Hea lehekülg, mida ka teistele soovitan, on www.ilusnaeratus.ee, sealt leiab infot erinevate breketite kohta ja on võimalik end kohe ka sobiva ortodondi juurde registreerida. Lisaks on seal nõuandeid neile, kel breketid juba suus.

Breketite teemal sai arutatud ka sõprade ja pereliikmetega. Nii mõnegi käest kuulsin, et pole mu praegustel hammastel nii hullu viga midagi, kuid lõpuks on küsimus siiski enda enesetundes ja mina tundsin, et nüüd on õige aeg enda naeratusse panustada. Lõppkokkuvõttes on pea kõik inimesed, kel on säravalt kaunis naeratus, sellesse mingil ajahetkel panustanud. Üksikud on sündinud särava Hollywoodi naeratusega.”

Hambad järgmiseks olümpiaks korda ja enesekindlus lakke!

“Sportlased on ma olemuselt tihti perfektsionistid. Kõik peab olema korras ja hea välja nägema, eriti võistlustel, mis on sportlaste pidupäev. Kõige tähtsam on aga enesekindlus ning ilus naeratus on selle võti. 2016. aastal seisab ees minu kõige tähtsam suveolümpia Brasiilias Rio de Janeiros. Hea on mõelda, et selleks ajaks on mul suus juba võitja naeratus!”