TOITUMISNÕUSTAJA ERIK ORGU sai endiselt kliendilt valusa tagasilöögi

TOITUMISNÕUSTAJA ERIK ORGU sai endiselt kliendilt valusa tagasilöögi

Toitumisnõustaja Erik Orgu on viimastel kuudel üsnagi teravalt sõna võtnud ning tuntud Eesti inimeste suunas kriitikat pildunud. Sel korral jäi Orgu hambusse Evelin Ilves. Nimelt vihjas Erik avalikult, et Evelin pole tervislik toituja ning et tal pole õigust sel teemal ka sõna võtta. Evelin andis Orgu kommentaarile ka avaliku vastulöögi.

Erik ütles Õhtulehele antud intervjuus, et Evelin peaks ise ka järgima seda, mida ta räägib. Et kuigi Evelin soovitab teistel tervislikult toituda ja ennast liigutada, siis Orgu arvates naine ise antud tõekspidamisi sugugi ei järgi.

Evelin tegi selle peale oma Facebooki lehele aga avaliku postituse, kust selgub ka põnev asjaolu, et tegelikult on ka Evelin ise mõnda aega Orgu kava järginud ja tulemus oli ümmargune suur null.

Nimelt kirjutab Evelin järgnevalt: “Ma olen õppinud arstiks ja ma pole toitumisnõustaja, see on tõsi. Minu huvi ja teadmised toitumisest lähtuvad tervisest ja ka haigustest. Erik on ameerikalikult agressiivse stiiliga tubli müügimees, kelle nõustamisäri edendamises on lubatud palju laiem valik vahendeid kui näiteks meditsiinis. Sestap peavad kliendid alati meeles pidama, et temataoliste nõu järgimine toimub nende enda vastutusel. See võib toimida positiivselt, aga ka negatiivselt või üldse mitte toimida. Isegi kui see on täitsa hästi läbikomponeeritud nõu.

Mis puutub minusse isiklikult, siis tõsi, olen elav näide sellest, et Orgu süsteem ei pruugi toimida. Olin eelmisel aastal paar kuud tema toitumis- ja treeningprogrammi tasuta testija. Saavutasin 0 efekti. Tema soovitatud menüü sisaldas minu jaoks kaugelt liiga suures proportsioonis loomseid valke, mis muutus selle paari proovikuuga mulle vastuvõetamatuks. Lihtsalt süda läks pahaks. Lisaks pole see minu hinnangul tervislik. Selline toitumine alandab osal inimestel, eriti noorematel, kaalu, aga minul mitte. Treeningprogramm oli tal tore. Keskkond, kus ta oma nõu jagab, on kasutajasõbralik ja teenus ise ilusasti disainitud ja mugav.

Minuga on nii, et kui ma end ise olen käsile võtnud, on see alati toiminud. Paraku ei mõjuta me kehakaalu ainult see, mida suhu paneme vôi mitu korda kangi tõstame, seal on palju olulisemaid aspekte, mida toitumisnôustajad pole pädevad käsitlema: näiteks suhete, hingelise ja hormonaalse tasakaalu teemad.”