TOP 12: kõige mõjuvõimsamad Eesti naised

6 kommentaari
TOP 12: kõige mõjuvõimsamad Eesti naised

Meie seas on palju andekaid ja tublisid noori naisi, keda hinnatakse ka mujal maailmas – vahest ehk isegi rohkem kui siin Eestis! Veebiportaal estonianworld.com tõi oma lehel esile 12 kõige mõjuvõimsamat Eesti naist, kelle üle võime me kindlasti uhkust tunda! Kes on need 12 edukat, andekat ja inspireerivat naist – vaata allpool lähemalt! Ja et oleks pisut rohkem põnevust, siis alustame tagumisest otsast ehk siis esimesena mainime ära naise, kes on kohal 12 ja sealt edasi liigume ülespoole!

Meie seas on palju andekaid ja tublisid noori naisi, keda hinnatakse ka mujal maailmas – vahest ehk isegi rohkem kui siin Eestis! Veebiportaal estonianworld.com tõi oma lehel esile 12 kõige mõjuvõimsamat Eesti naist, kelle üle võime me kindlasti uhkust tunda! Kes on need 12 edukat, andekat ja inspireerivat naist – vaata allpool lähemalt!

Ja et oleks pisut rohkem põnevust, siis alustame tagumisest otsast ehk siis esimesena mainime ära naise, kes on kohal 12 ja sealt edasi liigume ülespoole!

12. Maria Minerva aka Maria Juur (26), produtsent, laulukirjutaja, laulja ja DJ. 

Eesti undeground-muusika superstaar Maria elab New Yorgis, Brooklynis ning teenib leiba muusikat tehes. Tema isa on kusjuures andekas Mart Juur, kes armastab samuti vahel DJ ametit pidada. Eesti Muusikaauhindade jagamisel võitis Maria sel aastal kaks tiitlit “Aasta naisartist” ja “Aasta elektroonikaalbum”.

11. Kerli Kõiv (27), laulja ja laulukirjutaja.

Kerli on läbi aegade kõige edukam Eestist pärit poplauljatar, kellel on õnnestunud ainsa eestlasena ka Billboard 200 edetabelisse pääseda. Tema laul “Love Is Dead” jõudis kohale 126. 

10. Katrina Tang (29), moefotograaf, kes pildistab eelkõige lastemoodi.

Pärnust pärit Katrina jagab oma elu New Yorgi, Londoni ja Eesti vahet. Tema oskus lastemoodi pildistada on lausa võrratu – ka mainekad välisajakirjad Times ja Sunday Times on Katrina fotosid avaldanud. Ta on teinud koostööd mitmete tunnustatud moebrändidega, nende seas ka Oeuf, MilK, Pale Cloud, Babesta, Xenia Joost ja French Connection.

9. Kaia Kanepi (29), tennisemängija.

Läbi aegade kõige edukam Eestist pärit tennisist, kes 2012. aastal jõudis maailma parimate nais tennisistide topis kohale number 15. Eestis Kaiale konkurenti ei ole.

8. Kriss Soonik-Käärmann (31), pesudisainer.

Londonis resideeruv Kriss on eluaeg moedisaini armastanud ning see, et tema hobist kasvas välja midagi nii suurt, tundub naisele endalegi vahel justkui unenäona. Krissi disainitud pesu saab tänase seisuga osta juba 15 riigis, isegi Saudi Araabias ja Austraalias. Kõige rohkem müüakse seda Londonis, New Yorgis ja Tokyos. Tema loomingut on esitlenud Vogue, GQ, Elle, style.com ning kandnud Bondi-tüdruk Berenice Marlohe, Ameerika seriaalitäht Mischa Barton ja poplaulja Miley Cyrus. 

7. Jaanika Merilo (35), Ukraina majandusarengu- ja kaubandusministri Aivaras Abromavičiuse nõunik.

Tegu on kauni ja eduka noore naisega, kes on töötanud Soome suurimas investeerimisteemalises väljaandes Arvopaperi, firmas Martinson Trigon Venture Partners ning investeeringute juhina Eesti Arengufondis ning juhtinud Urmas Sõõrumaa investeeringuid Venemaal ja Ukrainas. Naine suure algustähega!

6. Kaja Kallas (37), Europarlamendi liige.

Euroopa parlamendis on Kaja Kallas ELi–Ukraina parlamentaarses koostöökomisjoni aseesimees, kuulub veel Tööstuse, Teadusuuringute ja Energeetika komisjoni ja Euronesti parlamentaarsesse assambleesse. On asendusliige Siseturu- ja Tarbijakaitsekomisjonis ning Delegatsioonis Ameerika Ühendriikidega suhtlemiseel.

5. Carmen Kass (36), supermodell.

Edukaim Eestist pärit modell, kes on siiamaani tipus! Carmen on suutnud üle 20 aasta moemaailmas kõrget kohta hoida ja juba see üksi on kõva sõna. Kas ja millal keegi temast modellimaailmas karjääriredelil ette jõuab, näitab vaid aeg. 

4. Anu Tali (42), tunnustatud dirigent.

Tuntuim ja edukaim Eestist pärit naisdirigent, kes koos oma kaksikõe Kadriga asutas aastal 1997 Eesti-Soome Sümfooniaorkestri. Anu teeb oma tööd suure kirega ja tema nimi on tuntud ülemaailmselt.

3. Maive Rute (48), Euroopa Komisjoni teadus- ja arendustegevuse peadirektoraadi biotehnoloogiate ja toidusektori direktor.

Raplamaalt, Käru alevist pärit Maive on jõudnud karjääriredelil väga kaugele – Euroopa tippu! Intervjuudes Eesti meediale on ta tunnistanud, et kõik, mis ta on saavutanud, on tänu raskele tööle ja vaevale. Loteriivõitu see naine ei usu. Eelmisel aastal sai Maive võimaluse õppida terve aasta Euroopa Komisjoni esindajana Harvardi ülikoolis – sellest unistavad paljud! Lisaks on tegu tubli emaga – Maivel on kaks täiskasvanud last Caroline ja Georg.

2. Riina Kionka (54), Euroopa Liidu Nõukogu ametnik ja endine Eesti diplomaat.

Väliseesti päritolu Riina Kionka sündis Detroidis Michiganis ning on teinud silmapaistva karjääri. Tegu on naisega, kes väljakutseid ei karda ning seisab oma tõekspidamiste eest – näiteks aastal 2002. aastal kaitses Kionka välisminister Kristiina Ojulandiga tülli läinud kantsler Indrek Tarandit. Välisministeeriumist lahkudes kritiseeris Kionka teravalt Kristiina Ojulandi, võrreldes viimase juhitavas asutuses töötamist Siberis olekuga ning öeldes, et ei oleks eluilmaski uskunud, et üks inimene suudab nii kiiresti ja süsteemaatiliselt ära rikkuda hästi töötava välisministeeriumi.

1. Marju Lauristin (74), Europarlamendi liige.

Eesti üks mõjuvõimsamaid naispoliitikuid, kellele mantlipärijat leida on raske, kui mitte võimatu. Marju on poliitikas olnud aastakümneid ning tema tegemised on mõjutanud Eesti arengut väga suurel määral!

Vaata lisaks ka siit