Treener Monika Tuvi pojad söövad uskumatult tervislikult

See, millised toitumisharjumused meil täna on, omab suurt seost sellega, mida me lapsepõlves sõime! Siinkohal on lapsevanematel suur vastutus - õpetada oma võsukesi toituma nii, et nad oskaksid ka tulevikus õigeid valikuid teha ning omada nii-öelda tervet mõtlemist. Ekstreemsustesse langemine pole hea ning ütlus "me sööme selleks, et elada, mitte ei ela selleks, et süüa" peab paika.

Energiast pakatav tantsutreener Monika Tuvi kasvatab koos elukaaslase Jaan Kirsipuuga kolme last ning ta oli hea meelega nõus rääkima meile oma pere toitumisharjumustest.

See, millised toitumisharjumused meil täna on, omab suurt seost sellega, mida me lapsepõlves sõime! Siinkohal on lapsevanematel suur vastutus – õpetada oma võsukesi toituma nii, et nad oskaksid ka tulevikus õigeid valikuid teha ning omada nii-öelda tervet mõtlemist. Ekstreemsustesse langemine pole hea ning ütlus “me sööme selleks, et elada, mitte ei ela selleks, et süüa” peab paika.

Energiast pakatav tantsutreener Monika Tuvi kasvatab koos elukaaslase Jaan Kirsipuuga kolme last ning ta oli hea meelega nõus rääkima meile oma pere toitumisharjumustest.

Monika ja Jaan pole kumbki erilised magusasõbrad, ent päris ilma maiustusteta nende peres siiski läbi ei aeta. “Meie peres väga palju magusat ei sööda. Mina ise ei ole kohe üldse magusasõber ja kui juhtub, et isu tuleb peale, siis see tähendab, et mul on ilmselt midagi viga. Mees samuti magusast ei hooli ja poisid on meil pigem sellised jäätisesõbrad ja see ongi ainus maius, mida meie peres kulub. Viiene Sam on ilmselt meie pere kõige suurem magusaarmastaja ja tal on välja kujunenud üks kindel rituaal – hommikuti enne lasteaeda minekut peab ta kindlasti saama kaks šokolaadivõiga saia ja multikaid vaatama, muidu on tal terve päeva tuju paha,” tõdeb Monika.

Kusjuures magusa söömise osas pole nende peres piiranguid kunagi olnud ja sellele vaatamata pole ühestki lapsest šokohoolikut saanud. Isegi kindlat lemmikšokolaadi või kommisorti Monika lastel ei ole!

Laste puhul tuleb ikka ette, et mõnda toitu nad lihtsalt keelduvad söömast. Kuigi Monika peres söögi suhtes pirtsutamist pole, on üks asi, mida lapsed kohe üldse ei taha. “Mõni aeg tagasi keeldusid nad juurvilju ja sibulat söömast, aga nüüdseks oleme nende vitamiinirikaste saadustega ilusti sõbraks saanud ja maitsevad hästi. Küll aga jälestavad nad piimasuppi! Mulle meeldib see väga, aga nii lapsed kui ka abikaasa ei taha piimasupist kuuldagi. Kui küsin meestelt, mida nad õhtuks süüa tahavad ja vastuseks tuleb “ma ei tea”, siis ähvardan neid piimasupiga,” naerab Monika.

Viimase aja vaieldamatuks lemmikuks on Monika peres juurviljavokk! “Sööme palju salateid ja minu suureks üllatuseks on juurviljavokk väga populaarseks osutunud. Lapsed ajavad seda vabatahtlikult näost sisse ja kiidavad takka ka veel. Vot selle üle on mul väga hea meel! Lisaks armastame liha süüa,” kirjeldab Monika, mida nende peres süüakse.

Vahel harva käiakse ka terve perega koos väljas söömas, ent kuna Monikale meeldib väga kodus vaaritada, siis tavaliselt süüaks siiski kodus! 

Karin Karu