Unistad ilusatest ja paksudest kiharatest? Pese pead nagu Mari Metsallik

Unistad ilusatest ja paksudest kiharatest? Pese pead nagu Mari Metsallik

Huvitav, mis on see, mis teeb juuksed paksuks ja tugevaks – kas tõesti sõltub see šampoonist ja üleüldse sellest, milliseid juuksehooldusvahendeid sa kasutad ning kui kalleid maske endale salongis teha lased? Või äkki mängib rolli hoopis see, mida sa sööd? On kuidas on, aga fakt on see, et iga naine sooviks endale kauneid kiharaid! Sel korral ei pöördunud me oma küsimustele professionaalse juuksuri poole, vaid rääkisime hoopis Mari Metsallikuga. Mari jagas soovitusi, kuidas oma juuste eest hoolitsema peaks ning mida kindlasti teha ei tohiks!

Huvitav, mis on see, mis teeb juuksed paksuks ja tugevaks – kas tõesti sõltub see šampoonist ja üleüldse sellest, milliseid juuksehooldusvahendeid sa kasutad ning kui kalleid maske endale salongis teha lased? Või äkki mängib rolli hoopis see, mida sa sööd? On kuidas on, aga fakt on see, et iga naine sooviks endale kauneid kiharaid!

Sel korral ei pöördunud me oma küsimustele professionaalse juuksuri poole, vaid rääkisime hoopis Mari Metsallikuga. Mari jagas soovitusi, kuidas oma juuste eest hoolitsema peaks ning mida kindlasti teha ei tohiks!

Mari tõdeb, et kõik saab alguse sellest, mida sa sööd! “Juuksed on ühed esimesed, mis keha sees toimuvast märku annavad. Keha peab olema seest täiesti puhas selleks, et juuksed saaksid püsida puhtad, terved ja kaunid vaid veega loputades. Kui me elame maalähedast elu, käime metsas jalutamas ning laseme päikesekiirtel juustesse imenduda, sööme puhast liigiomast toitu nagu puuviljad ja värsked salatid, kastame end looduslikes veekogudes ega kasuta kangeid vahutavaid puhastusvahendeid, on ka meie juuksed loomulikult puhtad, kohevad, läikivad ja meeldivalt lõhnavad,” teab Mari rääkida.

Kuidas ja millega Mari oma juukseid peseb? “Olen aastaid juuste pesemiseks kasutanud erinevaid looduslikke vahendeid. Mulle meeldivad ravimtaimede tõmmiseid, näiteks iisop, mis annab läiget ja angervaks, mis jätab magusa lõhna. Suvel, kui käin iga päev merevees ujumas, ei ole kunagi vajadust eraldi juukseid pesta, need ei lähe mustaks. Talvel, kui on võimalus talisuplust teha, mõjub pea vee alla kastmine juustele eriliselt hästi ja puhastavalt. Väga hea on jõevesi ja allikavesi on samuti väga puhastav. Alati kui on võimalus, lasen ma vihmal juustele sadada. See mõjub nii imeliselt, vihmavesi on mu lemmik juuste jaoks. Väga pehmeks ja puhtaks teeb juuksed rabavesi,” loetleb Mari võimalusi, mida sel suvel kindlasti proovida võiks.

Mida aga ei tohiks oma juustesse panna? “Ma ei kasutaks juustes kunagi silikoonidega tooteid, sest minu jaoks on väga oluline, et mu juuste pind on puhas ning saab keskkonnast ja õhust imeda toitaineid, päikesekiiri, vett ja energiat. Mõnikord kannan juustele veidi vaarikaseemneõli, roosiõli, jasmiiniõli või lootoseõli. Naised, kes otsivad looduslikke vahendeid juuste pesemiseks, hakkavad tihti soodat kasutama, aga ma soovitaks küll kõigil, kes oma juuste tervisest ja ilust vähegi hoolivad, mitte soodat juustesse panna! Sooda sobib suurepäraselt näiteks rooste eemaldamiseks, torusiili asemel torude puhastamiseks, hallituse eemaldamiseks ja vannitoa küürimiseks, aga see on kaugelt liiga kange, et seda juustesse panna. See on juustele väga kahjustav ja äärmiselt kuivatav. Kõik, mis on naturaalne, ei ole alati parem,” tõdeb Mari.

Karin Karu