Reklaam sulgub sekundi pärast

Tantsija Jene Walker:”Beyonce ja Kelly Rowland on mõlemad väga armsad inimesed”

Jene Walker alustas tantsukarjääri 18aastaselt Hawaiil. Hiljem suundus Texasesse, Houstonisse, tantsides aastal 1988 sealsetele korvpalliklubidele Houston Comets ja Houston Rockets. Töötanud erinevate maailmakuulsate artistidega nagu Destiny's Child, Brian McKnight, Pink ja Brandy. Osalenud mitmetes teleshow'des - The Grind(MTV), National Body Challenge (Discovery Channel), Too Legit (VH1), The MC Hammer Story ning 2006. aasta hooaja So You Think You Can Dance saates. Andnud suure panuse tantsukompaniile Dance Force Productions aastatel 1999-2004 (Houston, Texas). Tallinnas õpetab Jene Danceact stuudios hiphopi. Buduaar uuris andekalt tantsijalt tema Eestisse kolimise põhjuseid ning tema hobide ja palju muu kohta.


 

Jene Walker alustas tantsijakarjääri 18aastaselt Hawaiil. Hiljem suundus Texasesse, Houstonisse, tantsides aastal 1988 sealsetele korvpalliklubidele Houston Comets ja Houston Rockets. Töötanud erinevate maailmakuulsate artistidega nagu Destiny's Child, Brian McKnight, Pink ja Brandy. Osalenud mitmetes teleshow'des - The Grind(MTV), National Body Challenge (Discovery Channel), Too Legit (VH1), The MC Hammer Story ning 2006. aasta hooaja So You Think You Can Dance saates. Andnud suure panuse tantsukompaniile Dance Force Productions aastatel 1999-2004 (Houston, Texas). Tallinnas õpetab Jene Danceact stuudios hiphopi. Buduaar uuris andekalt tantsijalt tema Eestisse kolimise põhjuseid ning tema hobide ja palju muu kohta.

Jenel oli kaks põhjust, miks ta just Eestisse kolis. "Esiteks on mu tüdruk eestlane ja ma tahtsin talle lähemal olla. Teiseks, mulle pakuti siin kahes tantsustuudios tööd ja kõik klappis. Mul oligi Texasest juba kõrini ja tahtsin vaheldust," räägib Jene. Eesti puhul meeldib talle eelkõige siinne keskkond. "Eestil on väga huvitav ajalugu ning mulle meeldivad ka eesti inimesed. Algul tundusid eestlased mulle väga vaoshoitutena, kuid kui nad avanevad, on nad väga sõbralikud. Mis mulle siin ei meeldi on toidupoed. Ma pean käima läbi kolm erinevat poodi, et osta oma lemmiktoitu. Samuti on mõned inimesed ka mu nahavärvi pärast õelad olnud, aga üldjuhul ma ignoreerin neid. Nendesarnaseid leidub maailmas igal pool."

Jened ei jäta külmaks ka kaunid eesti naised. Nende jaoks on tal vaid üks sõna: "Hämmastav! Ma pole kunagi näinud, et terves riigis oleks nii palju ilusaid naisi. Ning ühe väga kauni eestlanna pärast ma Eestisse üldse sattusingi. Euroopas ringi reisides olen märgnud, et ega nii ilusaid ja samas ka keerulisi naisi pole küll kuskil mujal. Minu jaoks on eesti naine väga stiilne ning väljapeetud. "Tantsuoskus mängib Jene arvates naise puhul ka väikest rolli: "Ma arvan, et on oluline, kui naine oskab tantsida ja lõbutseda. Ta ei pea olema kõige parem tantsija, aga lihtsalt vahel peab oskama ennast vabaks lasta."

Tantsimisest rääkides meenub Jenele väga mitmeid erilisi esinemisi: "Mul on olnud palju meeldejäävaid esinemisi väga erinevatel põhjustel. Kas siis esinedes näiteks kuulsa artistiga või on mingi projekt või show ise olnud meeldejääv. Aga kõige eredamalt on meeles katsed saatesse "So You Think You Can Dance". Ma olin üks 121st tantsijast, kes sai edasi Las Vegasesse - kõik olid parimatest parimad tantsijad. Meeldejääv oli see eelkõige seepärast, et see oli viimane aasta, kui sain osaleda, sest vanusepiirang on 30 eluaastat ja ma ei uskunud, et pääsesin edasi, sest enamus oli 18-19 aastased. Soolo, mis ma esitasin, et edasi pääseda, oli minu jaoks midagi väga meeldejäävat - kohtunikele meeldis see ja rahvas lausa hullus. See tunne jääb mulle alatiseks meelde," jutustab Jene.

Jene on töötanud koos paljude staaridega, kuid kinnitab, et diiva pole neist keegi olnud. "Beyonce ja Kelly Rowland on mõlemad väga armsad inimesed. Pink on ka väga lahe ja üldjuhul ma pole töötanud ühegi artistiga, kes oleks olnud diiva. Kõik on olnud väga "normaalsed". Enamus ajast on tantsijad rohkem staarid ja diivatsejad kui artistid ise. Jene tahaks hea meelega tulevikus töötada ka artistidega nagu Justin Timberlake, Missy Elliot, LXD(League of Extraordinary Dancers), Usher, Janet Jackson. "Kindlasti oleks väga tahtnud tantsida ka popikuninga Michael Jacksoni taga,"räägib Jene.

Vabal ajal meeldib Jenele tegeleda erinevate asjadega: "Mulle meeldib vaadata filme, tegeleda miimikaga, žongleerida ja vahel ka luuletusi kirjutada. Nooremana olin aktiivne sportlane, mängisin koolis korvpalli, võrkpalli ja tennist." Hetkel Jene puhkab ning naudib Eesti kuuma suve. "Tegelen koos Sandra Sannay'ga ka veebiprojektiga "Dancing 4 life", kus staarid tantsivad erinevaid tänavatantsustiile ja inimesed saavad hääletada oma lemmiku poolt," ütleb Jene.

Andeka tantsija nõuanne noorele tantsijale on järgmine: "Minu nõuanne on alati harjutada ja õppida ja arendada oma talenti. Iga tantsija, kes on piisavalt andekas, peab alati tahtma rohkem õppida ja paremaks saada. Minu jaoks oli hiphop ainult algus. Siis hakkasin ma õppima swingi, salsat, jazzi ja moderntantsu ning lõpuks oli mul tunne, et ma saan hakkama iga stiiliga, mis mulle ette anti. Mitte sellepärast, et ma oleksin nii hea, vaid seepärast, et mul oli nii suur tahtmine õppida rohkem ja rohkem ning see aitaski mind edasi. Nii et kõikidele noortele tantsijatele soovitan ma õppida nii palju kui võimalik ning alati meelde jätta, et sa tantsid enda, mitte kellegi teise jaoks."

 

Tene Sommer

 

 

[gallery ids="1947148,1947157,1947164,1947170"]