Reklaam sulgub sekundi pärast

TRAGÖÖDIA: elusa nälkja allaneelamise tõttu halvatuse saanud mees suri

Kaheksa aastat tagasi neelas toona 20-aastane noormees nimega Sam Ballard alla elusa nälkja, mille tagajärjel tekkis tal ajukahjustus ning 420 päeva veetis Sam koomas. Koomast ärgates oli Samil tekkinud halvatus, ent lähedased lootsid parimat - nüüd, kaheksa aastat hiljem Sam aga suri.

2010. aastal neelas Sam ülemeelikus tujus olles alla elava nälkja, mille kaudu sattus tema organismi parasiit nimega Angiostrongylus cantonensis, mida leidub enamasti rottide organismis. Oletatakse, et parasiit sattus nälkja organismi läbi roti väljaheite.

Angiostrongylus cantonensis tekitab inimese organismis bakteriaalset meningiiti, mille sümptomiteks on uimasus, peavalu, oksendamine ning kummaline tunne kätes ja jalagades. Inimene võib sellest paraneda vaid siis, kui parasiit tema kehast väljub, halvimal juhul lõpeb asi surmaga.

Mõned päevad pärast nälkja allaneelamist tundis Ballard, et tema jalgades on imelik valu, ta hakkas oksendama ning toimetati haiglasse. Arstid panid talle Angiostrongylus cantonensis diagnoosi ning Sam langes 420 päeva kestnud koomasse. Koomast välja tulles oli tal tekkinud halvatus - Sam ei saanud rääkida ning vajas ööpäevaringset hooldust.

Sam suri selle aasta 2. oktoobril viibides parasjagu Sydney haiglas ravil olles. Ta oli surres 28-aastane.

Vaata videolugu Samist siin