Viis põhjust, miks tasub Eestist ära kolida

Viis põhjust, miks tasub Eestist ära kolida

Eestis elamisel on küll omad väärtused, aga tihti tundub, et põhjuseid ärakolimiseks on kordades rohkem.

Eestis elamisel on küll omad väärtused, aga tihti tundub, et põhjuseid ärakolimiseks on kordades rohkem.

 

1. Reisimine on üks kõige enam silmaringi avardavaid tegevusi. Kurb on näha, kui palju peab eestlane vaeva nägema ja raha kulutama, et lennureisile minna. Kui meie jaksame vaevalt kõige odavama Türgi või Egiptuse reisi kinni maksta, siis näiteks Londonist või Manchesterist saab sama raha eest ookeani taha Kariibidele sõita. Ka viimase hetke pakkumised on oluliselt soodsamalt, kui oled nõus paari päeva jooksul startima, saad näiteks Londonist nädalaks Kreekasse 2*hotelli puhkama  99 naelaga.  Kui aga mõtled Eestist need piletid osta ja Tallinnast Londoni piletid viimasel hetkel juurde soetada, siis odavamate piletite puhul ei sobi sulle suure tõenäosusega lennuajad ning pead lisaks ka ööbimise soetama ning viimase hetke lennupilet Tallinnas Londonisse ja tagasi läheb sulle maksma umbes neli korda rohkem kui reis Londonist Kreekasse.

 

2. Kurvaks teeb ka see, et raamatud ja ajakirjad on palju kallimad kui enamik suuremates riikides. Põhjuseks on loomulikult see, et mida suurem on lugejate arv, seda odavam on raamatu või ajakirja trükikulu. Näiteks maksab menuajakirja Glamour aastatellimus Venemaal 7,84 € (just, see hind 12 numbri eest). Menuraamat “Viiskümmend halli varjundit” maksab täishinnaga inglise keeles Inglismaal või Ameerikas ostes keskmiselt 8,20 €, Eestis maksab raamat 19,15 €, e-raamatuna 7,50 €, eesti keeles saab selle raamatu e-raamatuna 12,89 € eest.

 

3. Palgateemast on palju räägitud, aga sellest ei saa kahjuks üle ega ümber isegi naiste veebilehel. Võtame näiteks juuksuri palgad – Eesti teenib juuksur palgad.ee andmetel kuus keskmiselt 460 eurot kätte, Ameerikas, kus juuksurid kuuluvad madalamate palgasaajate sekka, saab sama töökoormusega juuksur umbes 2200 eurot, Hispaanias aga teenib juuksur umbes 1200 eurot. Careerjet.ae veebileht pakub tööd inglise keelt rääkivale juuksurile Dubais palgaga alates 1200 eurost, parimatele aga lubatakse 2000 eurot kuus. Kas sulle ei tundu, et selle asemel, et võidelda Eestis 100eurose palgatõusu eest, on lihtsam lennupilet osta?

 

4. Meie kliima tekitab palju terviseprobleeme ja mis seal salata – lihtsalt on masendav pidevalt hallis sudus elada. Kui tahad suveks plaane teha, siis sellel pole mingit mõtet, kuna ilma ette ennustada on keeruline ja vihm võib kergesti su puhkuseplaanid segi ajada. 2/3 eestlastest vaevlevad tõsised D-vitamiini puuduse käest, millest on tingitud paljud haigused ja tervisehädad ning isegi kaltsiumi imendumine sõltub sellest, kas kehas on piisavalt D-vitamiini.  See on vajalik laste normaalseks kasvamiseks ja arenemiseks ning vanuritele südametegevuse, närvisüsteemi ja vererõhu normaalseks toimimiseks. Miks me sellest siin räägime? Sest päikese ultraviolettkiired aktiveerivad kolesterooli vormi, mis eksisteerib nahas, muutes selle D-vitamiiniks. Pole ime, et paljud rahakad skandinaavlased kolivad pensionipõlveks päikeselise Vehemere äärde elama ning eks ka eestlaste koorekiht, kel piisavalt raha reisimiseks, saab oma loodusliku D-vitamiini laengu puhkusereisidelt kätte.

 

5. Olgem ausad, Eestis on sportimine paras luksus. Ameerikas populaarse Planet Fitnessi aastamaks ja kuutasu on mõlemad umbes poole võrra väiksemad kui MyFitnessi spordisaali liitumine ja kuumaks. Ka spordikaubad on Eestis kallid ning kõrgehinnaliste Nike ja adidas spordiriietele pole väga väärilisi soodsaid konkurente, samal ajal kui näiteks Inglismaal, Saksamaal või Hispaanias elades saad Primarkist korraliku spordivarustuse (tossud, spordisärk, jooksupüksid, sokid, kilekas) u 60 euroga. Bränd on küll tundmatu, aga kvaliteet kestab vähemalt sama kaua kui reklaamitud kaubamärkidel. Lisaks kaasnevad soojemate riikidega rohkelt võimalusi värskes õhus sportimiseks. Keskmine inimene Vahemere ääres pole küll nii sportlik kui Eestis, aga tervislikke jalutuskäike ja värskes õhus viibimist harrastavad nad kordades rohkem. Eks see on ka ilu ja tervise võti, sest hea ilm ja soe vesi ei luba inimestel nii palju arvutis või teleri ees aega veeta.

 

On sul meie nimekirja mõni põhjus lisada?

 

Buduaar.ee