Reklaam sulgub sekundi pärast

Avasta Serenitas: Eesti turule jõudnud revolutsiooniline stressileevendaja

Sisuturundus

stressileevendaja
Serenitas Buduaari saates — FOTO: Buduaar

Stress on kaasaegse maailma lahutamatu osa. Kiire elutempo, katkematu infovoog ja ebarealistlikke standardeid loov sotsiaalmeedia on vaid mõned näited stressi tekitavatest teguritest tänapäeva ühiskonnas. Eestis ei ole stress samuti sugugi haruldane nähtus, pigem vastupidi.

Tervise Arengu Instituudi poolt 2021-2022 aastatel läbi viidud Eesti rahva vaimse tervise uuring näitas, et ligi veerand Eesti täiskasvanutest on kogenud elus vähemalt ühte psüühikahäiret, sealhulgas stressist tingitud häireid. Stress mõjutab meie meeleolu, energiataset ja üldist heaolu ning pikaajaline stress võib põhjustada lausa suuremaid terviseprobleeme. Tundub, et stress on muutunud tõeliseks 21. sajandi pandeemiaks, mille vastu tuleb leida tõhusaid ja kaasaegseid lahendusi.

Kas tervislik toitumine võib olla võti vaimse tervise parandamisel?

Toitumisnõustaja Katri Merisalu sõnul võib hea ja tasakaalustatud toitumine mitte ainult toetada füüsilist tervist, vaid olla seotud ka meie emotsionaalse heaolu ja stressitasemega. Seega rääkides stressist ja selle mõjust meie meeleolule, on oluline heita pilk toidulauale. Liigne suhkur, kiirtoit, kofeiin ja alkohol võivad suurendada depressiooni ja ärevuse riski ning halvendada meeleolu. Teadlik ja tervislik toitumine võib olla võti vaimse tervise parendamisel, sest aitab reguleerida emotsionaalset seisundit mõjutavaid hormoone.

Psühhobiootiline dieet – tee parema vaimse tervise poole

Uus suund toitumisnõustamises, mis aitab vaimset tervist toetada ja mida mõnikord nimetatakse ka psühhobiootiliseks dieediks, keskendub toitudele, mis soodustavad vaimsele tervisele kasulike bakterite kasvu soolestikus. Selliste omadustega bakterid on teaduskirjanduses tuntud kui psühhobiootilised bakterid ja neil on spetsiifiline võime toota mitmeid ajufunktsiooni toetavaid aineid, sealhulgas serotoniini ja GABA-d, mis mõjutavad meeleolu ja ärevust. Toiduained, mis soodustavad nende bakterite kasvu, hõlmavad omega-3 rasvhappeid sisaldavat rasvast kala, täisteratooteid, köögivilju, marju, fermenteeritud toite, pähkleid ja seemneid.

Uus innovatsioon stressiga toimetulekuks – Serenitas

Toitumine, piisav liikumine ja uni on hea vaimse tervise aluseks, kuid tänapäeva kiire elutempo juures võib kõigi vajalike ainete saamine olla keeruline. Just seetõttu on turule toodud innovaatiline stressivastane toode Serenitas, mille on loonud Prantsuse ravimifirma Biocodex, tuginedes põhjalikule teadus- ja arendustööle. Toitumisnõustaja Katri Merisalu sõnul on Serenitas revolutsiooniline lahendus stressiga toimetulekuks, kuna sisaldab ainulaadseid kasulikke psühhobiootilisi baktereid.

stressileevendaja
Symbiosys Serenitas kapslid — FOTO: Serenitas

Mis teeb Serenitase eriliseks?

  • Bifidobacterium longum 1714® bakteritüvi - töötatud välja koostöös arstide ja teadlastega ühes maailma juhtivas mikrobioomi uuringute keskuses Iirimaal. See on ainulaadne, patenteeritud ja kõige laialdasemalt uuritud psühhobiootiline bakteritüvi maailmas, millel on kliiniliste uuringutega tõestatud efektiivsus stressireaktsiooni ja sellega seotud sümptomite reguleerimisel.
  • Safraniekstrakt - aitab lõdvestuda ja leevendada stressisümptomeid, sealhulgas meeleolulangust.
  • B6-vitamiin - toetab normaalset närvisüsteemi funktsioneerimist.

Serenitas on ainulaadne 3:1 preparaat, mis sobib ideaalselt perioodideks, kui stressist tingitud meeleolulangus, kurnatus, ärrituvus või ärevus segavad igapäevaelu, tööd või õppimist.

Kust saab Serenitas’t osta?

Serenitas on saadaval Apotheka ja Benu apteekides ning e-apteekides. Detsembrikuus on Apothekas Serenitasel soodushind -15%, andes sulle võimaluse avastada uus ja efektiivne viis stressiga toimetulekuks!

Avasta Serenitas – tee esimene samm vaimse tervise paremuse poole!

Vaata lähemalt ka videost: