MIKS MINNA JUST Wasa Resort spaasse puhkama ?

MIKS MINNA JUST Wasa Resort spaasse puhkama ?
Wasa Resort

Kui sageli kiirustame, et leida aega kõigele ja kõigile. Aga mis saab sinust endast? Endale tuleb aeg võtta! Nädal enne trükki on igal toimetajal pöörane aeg. Aga mis saaks, kui tõmbaks juhtme seinast nii endal kui arvutil? Kas ma julgen? Proovime!

Mõni aeg tagasi Eesti ühe tippkokaga intervjuud tehes tunnistas andekas mees, et on kordi seisnud läbipõlemise äärel. Tänaseks on ta õppinud kriitilist piiri tunnetama ja õigel ajal juhet seinast välja tõmbama ning usub, et kõige tõhusamalt aitab kiire spaapuhkus.

”Jätan arvuti koju? Aga mis siis, kui nad ei leia seda pilti? Täna on ju kolme loo tähtaeg? Kuidas kujundajad hakkama saavad? Võtan ikka kaasa!?” ”Ei!” karjatab mõistus ja otsustan üle pika aja seda häält kuulda võtta. Minipuhkuse jaoks valin koha, kus soe saun on kindlustatud ka nendeks päevadeks, kui väljas kallab vihma või paugub pakane. Koht, kus rahulikult lõõgastudes saab end töömõtetelt puhkusele ümber lülitada ja mida kiidavad kõik minu spaa-arvamusliidritest sõbrad. Minu valikuks sai suvepealinna uusim spaa Wasa Resort.

Ilu. Harmoonia
Kaalude tähtkuju esindajana puhkan ma kõikjal avatud silmadega ning naudin eelkõige kaunist atmosfääri. Selle eest saab Wasa esimesed 10 punkti – kõik on täpselt nii, nagu koduleht kirjeldab: ”Poirot’ ajastu glamuur keset armast Pärnut: lihtne, selge, kerge, samas luksuslik ja väikese art deco hõnguga.

Disainielamus, mis garanteerib, et silmad puhkaksid koos vaimuga.” Hotellis ringi liikudes kohtab igal sammul kauneid detaile.

Imearmsad on ka hotelli teisel ja kolmandal korrusel asuvad stiilsed lugemisalad. Millal sa viimati hoidsid käes mõnd 40ndatest või 60ndatest pärit teost? Mina nautisin seal kohvi kõrvale nii mõnegi kirjandusklassiku köiteid hoopis puhanuma ja värskema pilguga, ise mõeldes, et millal muidu selline kvaliteethetk oleks saabunud?

Vaikus. Rahu
Teine ja mitte vähem tähtis asi argipäevast põgenemise juures on minu jaoks vaikus. Eelistasin just võimalikult vaikset spaad ja ka selle eest saab Wasa maksimumpunktid. Nimelt on hotell mõelnud kõigele: selleks, et majas sagimist võimalikult vähe oleks, on hotelli spaa-ala linnarahvale avatud vaid külastajate hotellist välja- ja hotelli sisseregistreerimise vahelisel ajal. (mitte alal, eks?)
Samuti puuduvad spaas suured uhked liutorud. Panustatud on lihtsale ja kvaliteetsele lõõgastusele: kolm imelist sauna, mullivann ning avar bassein, mis on kolmest küljest klaaspindadega ümbritsetud – imeline!
Privaatsemaks perepuhkuseks leiab hotelli hoovilt 18 apartementi, mis moodustavad sisehoovis näiliselt omaette kvartali, kus külalistel on lisaks eraldi sissepääsule ja terrassile ka oma kööginurk.

Naudingud kehale ja kõhule
Peale kosutavat ööund hotelli king size voodis, suundun esimesel korrusel asuvasse restorani, mida kroonib White Guide 2020 soovitus!
Rikkalik hommikusöök söödud, sean sammud hoolitsustetuppa, sest mis oleks üks spaaskäik ilma hoolitsusteta?
Pikast ja põhjalikust hoolitsustemenüüst valin lõpuks (Kaalud – ma tean!) endale elustava ja kooriva kehahoolitsuse LE VINTAGE, kus kasutatakse kosmeetikatööstuse ühe lipulaeva Anne Semonini tooteid.
Hoolitsuse käigus kooritakse keha energiat andva kehakoorijaga, mis jätab naha siidpehmeks ja rikkalikult toidetuks. Kui küsin iluteenindajalt, et mis saladus selles imetootes peitub, saan vastuseks, et ”koorijateks” olid punase veiniviinamarja seemnete kestad, milles leiduvad polüfenoolid on 20 korda tugevama antioksüdantse toimega kui näiteks C-vitamiin.
Ajal, mil kreem nahka imendus, sai ”kauba peale” veel mõnusat peamassaaži. Kuigi naistena koorime ja kreemitame end sageli, on hoopis teine ”võim” sellel, kui keegi sinuga oskuslikult tegeleb ja kasutab hinnatud salongikosmeetikat, mida tavamüügist sageli ei leiagi.

 

Uskuge või mitte, pärast 50 minutit tõeliselt hedonistlikke keharituaale tundsin end absoluutselt teise inimesena ega taibanudki, et pole mitte nädalavahetus, vaid hoopis (töine) kolmapäev!

Kui sina kahtled, kas julged juhtme keset nädalat seinast välja kiskuda, soovitan sul seda teha.
Nädalast reisi planeerida on keeruline, kuid kodulinna või mõnda teise kaunisse Eesti väikelinna 24h-spaasse jõuab ikka! Ja uskuge, tulemus on sama.