1 TÄHTIS PÕHJUS, miks kallimast peaks sotsiaalmeedias pilte avaldama

1 TÄHTIS PÕHJUS, miks kallimast peaks sotsiaalmeedias pilte avaldama
shutterstock

Carnegie Melloni ja Kansase ülikooli teadlased kinnitavad oma uuringus, et sotsiaalmeedias liigse info jagamine on teinekord kurjast. Kuna aga pidevad postitused meie elust on muutunud nii igapäevaseks, leidsid nad, et kui soovid oma elu kajastada, siis oma suhte õnnelikuna hoidmiseks, peaksid postitama fotosid ka oma kallimast.

“Kui lisad oma positusele ka viite kallimale, näiteks kui kinnitad internetis suhte staatust või jagad ühist pilti, siis tõrjub see negatiivseid emotsioone ning suurendab rahulolu ja intiimsuse tunnet,” sõnas psühholoogiaprofessor Omri Gillath.

Oma viies uuringus võrdlesid teadlased, mis juhtub, kui inimesed jagavad sotsiaalmeedias isiklikku teavet ja kuidas see mõjutab intiimsust ja rahulolu nende romantilistes ja sõprussuhetes. Samuti vaatlesid nad, mis juhtus, kui inimene ei jaganud avalikult oma suhtest midagi, vaid postitas ainult endast. Nad leidsid, et sotsiaalmeedia postitustest välja jäetud partner tundis ennast kõrvalejäetuna ja vähem erilisena ka reaalses elus.

Sõpruse puhul polnud see aga nii. Teadlased leidsid, et sõbrad ei tundnud ennast nii hüljatuna, kui nende kohta midagi ei jagatud.

See on esimene omalaadne uurimus, mille käigus uuritakse süstemaatiliselt, kuidas veebis jagatav mõjutab meie suhteid. Arvestades kui suur osa meie igapäevaelust leiab aset internetis, ei jää see kindlasti aga viimaseks sellelaadseks uuringuks.