10 otsust, mida sa elu lõpuni kahetseda võid

10 otsust, mida sa elu lõpuni kahetseda võid

Vaatenurk on mõnevõrra kummaline asi. Tulevikku vaadates tundub see ebakindel ja ennustamatu, tagasi vaadates jällegi näib, et kõik tundub justkui omavahel ühendatud olevat … Välja arvatud need kohad, mis märgivad valikuid, mida sa ei teinud, ja riske, mida sa ei võtnud.

Vaatenurk on mõnevõrra kummaline asi. Tulevikku vaadates tundub see ebakindel ja ennustamatu, tagasi vaadates jällegi näib, et kõik tundub justkui omavahel ühendatud olevat … Välja arvatud need kohad, mis märgivad valikuid, mida sa ei teinud, ja riske, mida sa ei võtnud.

Toome välja 10 otsust, mida sa elu lõpuni kahetseda võid:

1. Kahetsed, et ei teinud seda, mida tahtsid teha.

“Kui ma ainult oleks …” on ilmselt kõige hullem asi, mida sa endale öelda saad. Mõtled kõikidele nendele asjadele, mida oled kunagi tahtnud teha, aga mille oled jätnud tegemata? Mida sa selle asemel tegid? Enam ei ole sel tähtsust, sest see rong on läinud. Alates tänasest suru läbi kõik oma kavatsused, nii et sa viie või kümne aasta pärast ei peaks kahetsema, et ühe või teise asja tegemata oled jätnud.  

2. Kahetsed, et sa polnud piisavalt vapper. 

Leia igale asjale põhjus, miks seda teha, nii et see põhjus oleks olulisem kui mis tahes hirm, mis selle asja tegemisega kaasneb. Kui leiad elu muutva põhjuse, saad tõenäoliselt ka hirmust võitu.

3. Kahetsed, et ei öelnud “Jah, ma teen seda!”. 

Selle asemel et öelda “Ma proovin!”, ütle “Jah, ma teen seda!”. See muudab perspektiivi ning see, mis varem tundus ületamatu, tundub nüüd täiesti tehtav. Sa lihtsalt pead andma endast kõik, et see õnnestuks.

4. Kahetsed, et jätsid oma võimalused kasutamata, kui sul need olid.

Kui sa arvad, et ei suuda kunagi luua täiuslikku äriplaani või ei suuda kunagi leida sobivat turgu või ei suuda kunagi leida sobivat aega, siis ära kõhkle, vaid alusta kohe. Kasuta kõiki võimalusi, mis elu sulle pakub. Kogemused, uued oskused ja värsked kontaktid kuluvad alati marjaks ära ning suureneb ka tõenäosus, et su pingutused kannavad vilja. Kui ebaõnnestud, siis proovi uuesti, kui ebaõnnestud, siis proovi uuesti … Mida rohkem sa proovid, seda rohkem suurendad oma võimalust õnnestuda. Kui sa oma võimalusi ei kasuta, ebaõnnestud niikuinii.

5. Kahetsed, et ei lahkunud oma mugavustsoonist.     

Kõik tuttav loob mugavust, kuid sageli on just see meie kõige suurem vaenlane. Kui sul avaneb suurepärane võimalus, aga ainuke asi, mis sind tagasi hoiab, on mõte sellest, et pead oma mugavusstsoonist välja liikuma, siis tee seda. Ära muretse, see toob su ellu vaid uusi ja huvitavaid inimesi, kohti, tegevusi, kogemusi ning pakub uut perspektiivi.

6. Kahetsed, et ei lasknud lahti mürgistest tunnetest. 

Õelus ja armukadedus on kui mürgi joomine ja ootamine, et teine inimene sureks. Kahjuks oled aga sina see, kes sellest olukorrast kõige rohkem kaotab. Elu on liiga lühike, et kõiki inimesi, kes sulle haiget võisid teha, vihata. Selle asemel suuna oma energia armastusse, nii saad ka ise armastust tagasi.

7. Kahetsed, et ei vabandanud.

Me kõik teeme aeg-ajalt vigu, seega peame aeg-ajalt ka vabandama. Neela alla oma valu või uhkus ja palu vabandust. Nii saate mõlemad alustada puhtalt lehelt.

8. Kahetsed, et ei võtnud kasutusele oma tagavaraplaani. 

Tagavaraplaan laseb sul öösiti rahulikumalt magada ning aitab sind välja, kui esmane plaan peaks mingil põhjusel ebaõnnestuma.

9. Kahetsed, et olid liiga uhke. 

Ära ole liiga uhke, et oma vigu tunnistada, et suurelt unistada, et enda üle naerda, et teistelt abi paluda … Ära karda kukkuda ja uuesti tõusta. Selle asemel tunne uhkust, et suudad ükskõik mis olukorrast pea püsti välja tulla ja edasi minna.

10. Kahetsed, et ei hoolinud. 

Äraütlemine teeb haiget. Kurbus teeb haiget. Ebaõnnestumine teeb haiget. Vahel isegi väga! Mida sa siis teed? Väldid haigetsaamist sellega, et lõpetad hoolimise. Kahjuks paned siis endal kinni tee tõelise rõõmu, õnne ja eduni. Püsi mängus edasi ja hooli teistest inimestest!

Allikas: businessinsider.com