10 tarkusetera armastuse kohta, mida iga ema oma tütrele õpetama peaks

10 tarkusetera armastuse kohta, mida iga ema oma tütrele õpetama peaks

Elus on teatud asju, mida saab õppida ainult oma emalt. Vanaemaga ei oska noor naine end võibolla piisavalt samastada ning õel pole ilmselt piisavalt elutarkust- just sellepärast ongi just ema see, kellega rääkida südamest südamesse, kõigest, mis on südamega seotud. Kuigi mõnikord on keeruline oma tütrele lähenemiseks see õige nurk leida, tasub see end lõppkokkuvõttes kindlasti ära. Siin on 10 kõige olulisemat asja, mida noor naine peab armastuse kohta just oma emalt kuulma. 

Elus on teatud asju, mida saab õppida ainult oma emalt. Vanaemaga ei oska noor naine end võibolla piisavalt samastada ning õel pole ilmselt piisavalt elutarkust – just sellepärast ongi just ema see, kellega rääkida südamest südamesse, kõigest, mis on südamega seotud. Kuigi mõnikord on keeruline oma tütrele lähenemiseks see õige nurk leida, tasub see end lõppkokkuvõttes kindlasti ära. Siin on 10 kõige olulisemat asja, mida noor naine peab armastuse kohta just oma emalt kuulma. 

1. Sa ei pea ennast muutma. Armastuse nimel pole vaja ennast muuta. Kinnita oma tütrele, et iga mees, kes püüab talle tulevikus vastupidist selgeks teha, pole kohe kindlasti tema jaoks õige kaaslane. Inimene, kes tema väärtust näha ei suuda, ei vääri tema elus kohta. 

2. Austus tuleb välja teenida. See ei kehti ainult kallimate puhul, vaid ka sõprade- ning pereringis. Austa ennast ning oma keha. Austa teisi ja nemad austavad sind. 

3. Ära kaota end suhtesse. Armumine ajab mõtted segamini ja kogu selle virrvarri keskel unustavad mõned naised, kes nad tegelikult on. Ka suhtes olles tuleb leida aega asjade jaoks, mida armastad. Tuleb võtta aega iseendale. 

4. Su keha väärib naudinguid. Seda peab iga naine just oma ema suust kuulma. Kahjuks ei kipu emad antud teemal väga sõna võtma. Keha pole lihtsalt ihaldusobjekt. Keha on sinu oma – avasta seda, õpi oma keha tundma! 

5. Kuula oma partnerit hoolega. Kui noormees, kellest tütar huvitatud on, ütleb, et ta ei taha hetkel suhet, siis tuleb seda noormeest uskuda! Kui noormees käitub oma emaga inetult, siis käitub ta tulevikus sinuga tõenäoliselt samamoodi. See, mida sa näed, on tõsi – ära hakka endale illusioone looma! 

6. Astu suhtesse õigetel põhjustel. Ema peab tütrele õpetama, et tõeline armastus hõlmab endas tõmmet, isetust ning heldust. Kui need omadused puuduvad, siis ei tohiks ka seda suhet olla. Ühine sõpruskond, ühine minevik ja hirm üksilduse ees pole kindlasti asjad, mille pärast tuleks suhtes olla. Ära oota selle nõuandega esimese kriisini, vaid räägi sellest talle kohe, siis oskab ta suuremat draamat ennetada. 

7. Tea, mida sa tahad ja jää oma tahtmistele truuks. Mõnikord on suhe imeline, aga samas tundub, et midagi on siiski kas valesti või puudu. Õpeta tütrele, et kui ta ei saa suhtest seda, mida ta tahab, siis pole mõtet suhte parandamise nimel pikalt vaeva näha. 

8. Südamevaluga kaasneb ka palju head. Tuleta talle meelde, et südamevalu on täiesti normaalne, aga lahkuminekust saab reeglina üht-teist kõrva taha panna. Iseennast õpib üks naine kõige paremini tundma just peale valusat lahkuminekut. Esimene lahkuminek on eriti oluline! Selle käigus õpib ta, millega ta on nõus leppima, mida ta suhtelt vajab ning millal ja kuidas armastusest lahti lasta. 

9. Kõik, mille järel joosta, põgeneb! Õpeta oma tütrele, et armastust ei tohi meeleheitlikult taga ajada – see tuleb siis, kui on õige aeg. Süda tahab, mida süda tahab, aga tihti saab just kannatamatusest komistuskivi. Koerad jooksevad eest ära, kui neid taga ajada, ja täpselt samamoodi reageerivad ka inimesed. Kõik vajavad hingamisruumi. 

10. Enamike muinasjuttude autoriteks on mehed. Vennad Grimmid, Hans Christian Andersen ja Walt Disney tegid kõik endast oleneva, et panna tüdrukud juba pisikesest peale oma ellu saabuvat hurmavat printsi ootama. Ütle oma tütrele, et Tuhkatriinu pole just kõige elutruum eeskuju. Muinasjuttudes pole iseenesest midagi halba, aga pööra rohkem tähelepanu just nendele lõikudele, mis räägivad sellest, et armastus on keeruline ning sellel on sada erinevat vormi. 

 

womansday.com