11 kasulikku nippi: näita mehele, kui väga sa teda armastad

11 kasulikku nippi: näita mehele, kui väga sa teda armastad

Kes meist siis ei teaks, et mehed armastavad silmadega ja naised armastavad kõrvadega. Mehed on impulsiivsed ja naistele meeldib asju analüüsida. Mehed on Marsilt, naised Veenuselt. Kuna mehed ja naised on kord juba niivõrd erinevad, siis pole erandiks ka südameasjad. Kui mees sulle armastust avaldab, siis lähevad su suunurgad ilmselt kõrvuni. Kui need kolm sõna aga mehele öelda, ei pruugi ta sellele reageeridagi. Siin on 11 võimalust, et mehele oma armastust välja näidata ja seda nii, et ta sellest ka aru saab. 

Kes meist siis ei teaks, et mehed armastavad silmadega ja naised armastavad kõrvadega. Mehed on impulsiivsed ja naistele meeldib asju analüüsida. Mehed on Marsilt, naised Veenuselt. Kuna mehed ja naised on kord juba niivõrd erinevad, siis pole erandiks ka südameasjad. Kui mees sulle armastust avaldab, siis lähevad su suunurgad ilmselt kõrvuni. Kui need kolm sõna aga mehele öelda, ei pruugi ta sellele reageeridagi. Siin on 11 võimalust, et mehele oma armastust välja näidata ja seda nii, et ta sellest ka aru saab. 

1. Sinu täielik tähelepanu. “Kui mees näeb sind õhtusöögi ajal telefoni näppimas, siis mõtleb ta, et ta pole sulle oluline,” ütleb suhteterapeut Mike Dow. See on sellepärast, et mehed on harjunud oma tähelepanu ühele asjale korraga pöörama. Naise aju funktsioneerib küll teisiti ja me suudame vabalt mitme asjaga korraga tegeleda, aga mees hindab seda kõrgelt, kui sa temaga olles vaid talle pühendud. “See ütleb talle, et tema on sinu prioriteet ja sa armastad teda,” lisab Dow. Loo oma kallimat kuulates alati katkematu silmside ja proovi tema jutule mitte vahele segada.

2. Tema lemmiktoit. Vana ütlus vastab tõele: “Parim tee mehe südameni viib läbi tema kõhu,” ütleb Dow. “Kui sa tead küsimata, mida talle süüa meeldib, siis näeb mees, kui hästi sa teda tunned. Minu nõustamisel käinud paaride põhjal olen teinud järelduse, et just need paarikesed, kes teavad üksteise kohta taolisi pisidetaile, on oma suhtes kõige õnnelikumad.” Aga mida teha, kui kallimale meeldivad kõik sinu valmistatud road? Chicagos tehtud uuringu tulemustele toetudes tuleks küpsetada midagi magusat! Just magusate küpsetiste lõhn meeldib meestele rohkem kui miski muu. 

3. Kanna kleiti, mida mees sinu seljas näha armastab. Enda üleslöömine saadab talle sõnumi, et tahad endiselt tema jaoks väga hea välja näha, olenemata sellest, kui kaua juba koos olete olnud. “Mehe aju on ehitatud selliselt, et kõik visuaalne jõuab kiiresti kohale,” ütleb Dow. “Kui naine kannab kleiti, mis ta mehele meeldib, siis saadab see selge sõnumi – mees on sinu jaoks kõige muu hulgas ka ihaobjekt.” New Yorgi Rochesteri Ülikoolis tehtud uuringust selgus, et just punane kleit sobib selle jaoks nagu valatult! 

4. Hoolitse enda eest. Unusta stress, söö õigesti, loobu suitsetamisest ning lase end mõnes salongis hellitada. Veidral kombel näitavad ka sellised asjad mehele, kui väga sa teda armastad. “Neid asju tehes kinnitad mehele, et tahad temaga pikka ja imelist elu ning teed selle saavutamiseks, mis vaja,” selgitab Dow. Kas tervisliku eluviisi harrastamiseks on üldse mõni veel parem põhjus? 

5. Tee talle komplimente. Mehed on läbi ajaloo olnud need, kes on pidanud võitlema, naisi ligi meelitama ja neid hoidma. Nad ei kõhkle hetkekski vajadusel oma kõige maskuliinsemaid omadusi kasutusele võtmast. Anna oma kaaslasele teada, et sa näed teda täpselt sellisena, nagu ta soovib, et teda nähtaks: võimaluste loojana, probleemide lahendajana, meistrimehena, seksika täkuna ning rüütlina säravas raudrüüs. “Tema välimusele ning tugevusele suunatud siirad komplimendid kinnitavad talle, et ta on armastatud,” ütleb psühholoog Andra Brosh. Kui mees teeb moosipurgi mängleva kergusega lahti, siis maini talle, kui õnnelik sa nii tugeva mehe üle oled! Ta on kindlasti meelitatud! 

6. Julgustada teda võtma aega iseendale. Mõnikord ei suuda mehed oma soove eriti selgelt sõnastada. Tal võib olla vajadus isikliku aja järele, aga ta lihtsalt ei oska või ei taha seda teemaks võtta. Seega oleks hea, kui tuletaksid talle mõnikord meelde, et ta võtaks endale kõigest vaba päeva ning veedaks selle oma sõpradega, autot putitades, magades – ehk tehes seda, mida ta parasjagu ise teha tahab. “See näitab, et sa toetad oma meest. Igaüks vajab pisut aega selleks, et omaette olla – see aitab meil olla parim versioon iseendast,” ütleb Brosh.  

7. Küsi mehelt nõu! Igaüks soovib tunda, et tal on oma kallima elus väga oluline roll. Küsi mehe käest julgelt nõu, vahet pole, kas teemaks on siis sinu töömured, sõbrannade segased suhted või hoopis midagi muud. See näitab, et sa usaldad teda ning hindad tema arvamust. “Kui mees suudab midagi parandada, siis tunneb ta end kasulikuna,” lisab Brosh. “Temalt nõu küsimine näitab, et tal on sinu elus oluline koht.” 

8. Täna teda väikeste asjade eest. Järgmine kord, kui mees lapsed kooli või prügi välja viib, näita talle, et oled selle eest tänulik. “Me kiirustame läbi elu, unustades sealjuures, et just need pisidetailid mängivad suhtes väga olulist rolli. Ka meestel on tunded! Ütle talle järgmine kord, kui palju need pisiasjad sulle tähendavad,” ütleb pereterapeut Carin Goldstein. Tänamine parandab mehe suhtumist ning täidab teie suhte positiivse energiaga. 

9. Seitsme sekundi kallistus. Kiire kallistamise asemel tuleks oma kallimat korralikult emmata. “Puudutused on meeste jaoks väga olulised,” ütleb Goldstein. “Emba teda tugevasti vähemalt seitse sekundit. See on küll üsna pikk aeg, kuid selline kallistus annab mõlemale osapoolele väga erilise tunde.” 

10. Kähkukas. “Tunde kestev armatsemine on küll kena, aga mõnikord seksige ainult paar minutit,” soovitab Dow. “Naiste puhul tekitab heaolutunde oksütotsiin, mis tekib vahetult peale vahekorda kallistades. Meeste puhul on vaja vaid dopamiini tõusu – see kemikaal vallandub vahekorra jooksul ja stimuleerib nende mõnupunkte,” selgitab Dow. “Ma loodan, et enamikel kordadel on teie voodielu täis eelmängu ja romantikat, aga mõnikord võiks lihtsalt seksida.” 

11. Las tal ennast avada. Viimane draama töö juures või tüli mõne pereliikmega mõjutab mehi rohkem, kui nad endale tunnistada tahaksid. Loo turvaline keskkond ning lase tal oma muredest rääkida. “Lihtsalt kuula ta ära ning ära püüa olukorda lahendama hakata,” ütleb Brosh. “See näitab, et ta pole sinu arvates nõrk ning ühtlasi annab see mehele julgust sinuga edaspidigi oma muresid jagada. Veelgi enam – see näitab, et sa hoolid.” Kui ta tuleb paha tujuga töölt koju, siis küsi, kas ta tahab sellest rääkida. Mehed vajavad enda avamiseks mõnikord väikest tõuget.  

 

womansday.com