12 SODIAAGIMÄRKI: stress ja rasked olukorrad elus

12 SODIAAGIMÄRKI: stress ja rasked olukorrad elus

Kõik kaksteist sodiaagimärki tunnetavad stressi ja sellest tulenevaid muresid erinevalt ning nende käitumismuster on üsnagi suurel määral kinni võimes ennast raskes sitsuatsioonis kontrollida. Kui näiteks Jäär ei oska korralikult puhata ja läheb endast välja alati, kui ta ei saa oma tahtmist, siis Lõvi võibki enamuse elust veeta puhates.

Kõik kaksteist sodiaagimärki tunnetavad stressi ja sellest tulenevaid muresid erinevalt ning nende käitumismuster on üsnagi suurel määral kinni võimes ennast raskes situatsioonis kontrollida. Kui näiteks Jäär ei oska korralikult puhata ja läheb endast välja alati, kui ta ei saa oma tahtmist, siis Lõvi võibki enamuse elust veeta puhates.

Kuidas aga käitub sinu sodiaagimärk stressirohkes olukorras ning millised tegurid talle pingeid põhjustavad – sellest loe allpool lähemalt:

JÄÄR

Jäär tahab alati saada seda, mis ta endale sihiks on seadnud ning talle ei meeldi, kui keegi teda õpetama tuleb. Veelgi enam, kui teda üritatakse ümber veenda ja öelda talle, et ta teeb midagi täiesti valesti, siis läheb ta endast välja – näost punasena, üleni raevus, võib ta öelda asju, mida ta tegelikult tõsiselt ei mõtle. Jäär on ärevusele, depressioonile ja teistele psüühikahäiretele üsnagi vastuvõtlik, seega peaks ta õppima oma emotsioone kaine peaga analüüsima.

SÕNN

Sõnn tahab lihtsalt olla õnnelik ning talle meeldib oma kindel rutiin, kus ta saab asju oma äranägemise järgi sättida ja rahus elada. Ta ei lähe väikeste asjade peale närvi ning üldiselt on tegu üsnagi rahumeelse märgiga, kes muidugi tahab alati oma tahtmist saada ja surub oma arvamust peale. Kui aga õnnestub Sõnn tõsiselt närvi ajada, siis kaotab ta pea ja võib lausa hullumiseni stressata. Sõnni endast välja viia on raske, aga kui see juhtub, on suur sõda käes.

KAKSIKUD

Kaksikud on väga emotsionaalsed ja sageli jäävad nad oma muredega üksi seni, kuni nad suudavad oma peas kõik läbi mõelda ja vastuse leida. Paraku kipuvad nad igat väiksematki asja üle analüüsima ning ei suuda teistelt abi küsida, kuigi see muudaks nende elu palju kergemaks. Igale probleemile on lahendus ning selle leidmiseks ei ole mõtet ennast kurvaks ja õnnetuks mõelda. Mõtle vähem ja tegutse rohkem!

VÄHK

Vähk on sündinud muretseja, kes ei taha kunagi oma vigu tunnistada ega ennast parandada. Nad ei oska kriitikat realistlikult analüüsida, vaid võtavad kõike liiga isiklikult. Nad lihtsalt muretsevad liiga palju ja teiste arvamus läheb neile samuti liiga palju korda. Elu tuleb vabamalt võtta ning üleüldiselt vähem muretseda. Õpi iseennast kõrvalt vaatama ja analüüsima ning tunnista oma vigu.

LÕVI

Lõvi ei ole kunagi huvitunud teiste arvamusest, ent teda huvitab siiralt see, mida ta ise arvab ja tahab. Kui ta ebaõnnestub mõnes eesmärgis, mis ta ise endale on seadnud, siis võib tekkida kerge stress, kuid enamjaolt saab Lõvi pingelistes olukordades üsna hästi hakkama. Tegu on märgiga, kes tuleb alati toime ning põeb üsna harva.

NEITSI

Neitsi mõtleb pidevalt üle ja muretseb alatasa oma eraelu pärast. Neil on pidev hirm, et midagi läheb valesti ja et keegi tahab neile halba teha ning sel põhjusel muretsevad ja stressavad nad isegi siis, kui selleks tegelikult põhjust ei ole. Neitsi märk peaks õppima pingevabamalt elama, sest sageli on ta ise oma stressi tekkes süüdi.

KAALUD

Kaalud otsivad alati õiglust ja õigust, ent peavad elus tihtipeale pettuma, sest elu ei ole alati sugugi õiglane. Nad on ausad ja siirad ning ootavad seda ka teistelt – kui aga teine osapool petab või valetab, siis mõjub see Kaalude märgile väga valusalt ja võib tekitada sügava stressi ning vajaduse olla üksi, et elu üle järele mõelda.

SKORPION

Skorpioni märgi esindaja võib pealtnäha tunduda väga tugev ja enesekindel isik, ent tegelikult peitub temas üsnagi ebalev hing, kes muretseb pidevalt oma armastuse püsimise pärast. Üldiselt on Skorpion isekas märk, kes hoolib eelkõige iseendast, ent kui nad ei saa teiste tähelepanu ja armastust, siis muutuvad nad sisemiselt ärevaks ja võivad ka depressiooni langeda. 

AMBUR

Tegu on piiramatut vabadust ihaleva märgiga, kes ei talu mitte mingisugust kriitikat iseenda vastu ning tahab elada ainult iseenda reeglite järgi. Ta ei suuda eksisteerida koos inimestega, kes tahavad teda kontrollida – sellised inimesed tekitavad temas sügavat stressi, mille eest ta loomulikult teises suunas põgeneb. Amburi märk teeb ise reeglid ja murrab neid siis, kui see õige tundub.

KALJUKITS

Kaljukits on raske loomusega märk, kes on valmis lõputult vaeva nägema ja rügama, et saavutada oma eesmärgid. Neil on elule kõrged ootused ja nad ei lepi kunagi keskmise tulemusega – see ongi nende nõrk koht, mis tekitab pingeid ja stressi. Kui nad ei suuda saavutada seda, mis nad endale sihiks on seadnud, muutuvad nad sisemiselt õnnetuks. 

VEEVALAJA

Veevalaja teeb alati mitut asja korraga, sest ta armastab põnevat elu ja uusi väljakutseid. Paraku ei tule ta sajas erinevas suunas rapsimisega tihtipeale toime ning nii mõnigi eesmärk jääb saavutamata ja see tekitab masendust. Üldiselt on tegu positiivse märgiga, ent ta peaks õppima rahulikult keskenduma ning tasa ja targu talitama – nii säästab Veevalaja nii iseenda kui ka teiste närve. 

KALAD

See märk muutub närviliseks siis, kui ta peab iseennast teistele tõestama ja ennast nii-öelda avama. Kõik avalikud esinemised, vestlused ja suured seltskonnad valmistavad Kalade märgile stressi, sest ta lihtsalt ei ole loodud suureks juhiks. Ta tahab rahulikult oma nurgas nokitseda ning seetõttu ei tasu teda väga torkida. Stressi puhul põgeneb ta paika, kus saab olla üksinda.

Allikas: womenshealthmag