2 ASJA, MIDA NAISED OMA ELUS kõige rohkem kahetsevad

Elu oleks tunduvalt kergem, kui sellist emotsiooni nagu kahetsustunne, ei eksiteeriks ning kõik otsused, mis me vastu võtame, oleksid alati need kõige õigemad. Paraku ei ole see nii ja tihtipeale tuleb meil teha valik, mis tähendab, et alati tuleb ka millestki loobuda ja juba üksnes see mõte võib endaga kaasa tuua kahetustunde.

Elu oleks tunduvalt kergem, kui sellist emotsiooni nagu kahetsustunne ei eksisteeriks ning kõik otsused, mis me vastu võtame, oleksid alati need kõige õigemad. Paraku ei ole see nii ja tihtipeale tuleb meil teha valik, mis tähendab, et alati tuleb ka millestki loobuda ja juba üksnes see mõte võib endaga kaasa tuua kahetsustunde.

Psühholoogid on kindlaks teinud, mis on need kaks asja, mida enamik naisi oma elus kõige rohkem kahetsevad:

1. Millestki napilt ilmajäämine

Olles oma eesmärgile väga lähedale jõudnud, tekitab selle mittesaavutamine palju suuremat stressi ja kahetsustunnet kui üldse mitte selleni jõudmine. Näitena võib tuua kasvõi koolis eksami sooritamise – sul jäi soovitud tulemusest vaid üks punkt puudu ja just see punkt oli otsustav ka lõpphinde väljakujunemisel. Või lennukist mahajäämine – sa magasid sisse ning seejärel tegid kõik, mis võimalik, et lennujaama jõuda, ent siiski viimasel hetkel selgus, et sa ei pääse enam sellele lennule. 

Tegu võib olla väiksemate või suuremate asjadega, ent just see nüanss, et sa jõudsid oma eesmärgile väga lähedale ja siis viimasel hetkel jäid sellest ilma, muudab kahetsustunde eriti tugevaks.

2. Käest lastud võimalus

Asi, mida sa oma elus enam muuta ei saa, ent veel mõni aeg tagasi oli sul see võimalus ja sa lasid selle käest. Olgu selleks siis kooli poolelijätmine või mõni muu sarnane otsus, mis kokkuvõttes mõjutab tervet sinu elu. Sul oli võimalus minna välismaale elama, aga sa kartsid seda väljakutset vastu võtta, sest sul oli kindel töökoht ja nüüd, mil sa jäid sellest töökohast ilma, kahetsed, et sa toona välismaale minekust loobusid. Alati, kui me peame midagi valima, tuleb ka millestki loobuda ja sellega kaasneb tihtipeale kahetsustunne.

Allikas: psychologytoday