2 HINGESTATUD LAUSET, MIS SUHTE kirglikuks ja tugevaks teevad

2 HINGESTATUD LAUSET, MIS SUHTE kirglikuks ja tugevaks teevad

Sõnades peitub jõud, millest tugevamat annab leida – öeldud sõnad jäävad meelde aastateks ning mõjutavad meid rohkem kui me arvatagi oskame. Sõnade abil on võimalik luua ja purustada suhteid ning lisada elule emotsioone ja kirge. Just sõnad on need, mille abil saad sa oma suhte tugevamaks ja intiimsemaks muuta.

Sõnades peitub jõud, millest tugevamat annab leida – öeldud sõnad jäävad meelde aastateks ning mõjutavad meid rohkem, kui me arvatagi oskame. Sõnade abil on võimalik luua ja purustada suhteid ning lisada elule emotsioone ja kirge. Just sõnad on need, mille abil saad sa oma suhte tugevamaks ja intiimsemaks muuta.

Sõnad “Ma armastan sind” kuuluvad iga õnneliku suhte argipäeva, ent on olemas veel kaks sõnadekooslust, mida sa kindlasti kasutada võiksid!

Esimene neist kõlab nii: “Ma tunnen”

Me kasutame tihtipeale väljendeid nagu “ma tahan”, “mul on vaja”, ent selle asemel võiks kasutusele võtta sõnapaari “ma tunnen”, sest see mõjub palju rahulikumalt ja intiimsemalt. Nii väljendad sa oma kallimale oma tundeid ja mõtteid ning ta saab sinust paremini aru. Käskiv ja üleolev kõneviis, mida sõnapaar “ma tahan” peegeldab, mõjub vestlustele pigem negatiivselt ja ärritavalt. 

Kui sinu kallim on teinud midagi, mis sind häirib ning sa tahad temalt selgitust, siis ära alusta vestlust sõnadega “ma tahan” või “ma nõuan”. Alusta vestlust rahulikult ning kasuta sõnu “ma tunnen”. Nii on võimalik ka tundeküllane vestlus ilma tülita läbi viia ja keegi uksi paugutama ei hakka. 

Teine sõnakooslus on selline: “Ma austan sind”

Armastust teineteise vastu väljendame me üsnagi tihti ja see mõjub suhtele väga hästi, ent sa võiksid väljendada ka oma tänutunnet ning austust. Teadmine, et sinu kallim austab sind ja ütleb seda ka välja, muudab teie suhte lähedasemaks ja ka usaldus muutub tugevamaks. Tihtipeale võtame me oma kallimat iseenesestmõistetavalt ja arvame, et ta teab isegi, mida me tema vastu tunneme ja kui oluline ta meie jaoks on, ent tegelikkuses tuleks neid tundeid iga päev väljendada – nii sõnades kui tegudes. 

Kui sind midagi suhtes häirib, siis tekib sul vajadus see kohe välja öelda, ent miks siis ei võiks ka positiivseid tundeid oma kallima vastu välja näidata – iga päev.

Karin Karu