2 LIHTSAT NIPPI, kuidas sotsiaalmeedias lahkuminekuga hakkama saada

Nii kurb kui see ka ei oleks, lähevad paljud paarid aasta alguses lahku. Kui jõulud on veel üksiolemise hirmu tõttu kuidagi koos üle elatud, siis igasugune surve toidab konflikte ja kriise ning aasta alguses ei pea suhe kõigele sellele enam vastu ja minnakse lahku. Kuidas aga lahkuminekust sotsiaalmeedias teatada?

Sotsiaalmeedia on lahkuminekust teavitamise samaaegselt muutnud palju lihtsamaks, kuid ka keerulisemaks. Postitus jõuab hõlpsalt kogu tutvusringkonna silme ette ning ei ole vajadust kedagi eraldi teavitama minna. Kuid samas on arvuti taga niivõrd lihtne ennast välja elada ning eksi kiruda. Enamik soovib siiski sõbralikult lahku minna, eriti kui paaril on ka ühised lapsed.

Toome teieni siinkohal mõned nõuanded, kuidas sotsiaalmeedias lahkuminekuga hakkama saada. Käitu internetis just nii, siis püsib ka suhe eksiga võimalikult korrektne ning keegi ei tunne ennast võimaliku vihapurske tõttu haavatuna.

1. Teavitage lahkuminekust üheskoos

Kui lahkuminek sujub sõbralikult, siis miks mitte sellest rääkida. Kirjutage näiteks sotsiaalmeediasse ühine teadaanne ning avaldage see samaaegselt. Sedasi saavad kõik tuttavad teada, et te ei ole enam koos ning lahkuminekuga pole seotud mingit draamat.

2. Ära näita viha sotsiaalmeedias välja

Lahkuminek, isegi kui tead, et tegu on õige otsusega, teeb haiget. Selle asemel, et ennast sotsiaalmeedias välja elada, räägi oma tunnetest hea sõbraga. Samuti on erinevad inspireerivad laused sellisteks olukordadeks kui loodud. Jah, mõni võib nende peale küll silmi pööritada, kuid kindlasti loevad su tuttavad pigem neid kui vihaseid ja sõimavaid postitusi eksi kohta. 

 

allikas: Women’s Health