3 IGAPÄEVAHARJUMUST, mis tapavad igasuguse kire

Vastupidiselt arvamusele, et madala libiido põhjused on kinni meie peas, pole see tegelikult alati nii. Meie intiimelu võivad mõjutada ka mitmed argielu juurde kuuluvad väikesed harjumused. Ajakiri Women’s Health pani kirja 3 harjumust, mis tapavad igasuguse kire ja soovi vahekorra järele.

Liigne söömine

Kui oma ajaga midagi targemat teha pole, kipuvad paljud meie seast külmkappi piiluma ja sealt näksimiseks “midagi head” otsima. Pidev näksimine tekitab aga kergesti ülesöömise tunde ja selge on see, et kui kõht on liiga täis, siis seks on viimane, millele mõtleme. Ka võib liigne ülesöömine põhjustada üleliigseid kilosid, misläbi võib inimene hakata oma keha häbenema ning seksi iga hinna eest vältima. 

Ravimite tarvitamine

Nii mitmedki ravimid mõjutavad meie libiidot. Näiteks antidepressantide üheks võimalikuks kõrvalmõjuks on just seksiisu vähenemine.  Ravim küll tõstab serotoniini taset, mis tasakaalustab meeleolu ja rahustab inimest, ent teiste hormoonide tase võib unarusse jääda.

Partneriga koguaeg ninapidi koos olemine

Kõik partnerid vajavad vahepeal oma aega. Te ei pea kogu aeg ninapidi koos olema või üksteisele sõnumeid saatma. Nõnda tundub koosveedetud aeg nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt palju väärtuslikumana. Ilmselgelt aitab eemalolek ka seksuaalisu tõsta.