3 LAUSET, MIDA oma mehele kunagi öelda ei tohi

3 LAUSET, MIDA oma mehele kunagi öelda ei tohi

Inimsuhted on keerulised ning iga suhte purunemise taga on alati kaks inimest – siinkohal ei ole asjad kunagi lihtsalt mustvalged. Oma suhet on võimalik arendada ja tugevdada ning samas ka nõrgestada ja lõhkuda. Sõnad on need, mis suhet mõjutavad ja seda võimsamalt kui sa arvatagi oskad.

Inimsuhted on keerulised ning iga suhte purunemise taga on alati kaks inimest – siinkohal ei ole asjad kunagi lihtsalt mustvalged. Oma suhet on võimalik arendada ja tugevdada ning samas ka nõrgestada ja lõhkuda. Sõnad on need, mis suhet mõjutavad ja seda võimsamalt, kui sa arvatagi oskad.

Öeldud sõnu enam tagasi võtta ei saa ning öelduga põhjustatud valu jääb teise inimese hinge alatiseks. Psühhoterapeut Mel Schwarts tõdeb, et sageli ütleme me oma kallimale asju, mida tegelikult mitte kunagi öelda ei tohiks.

Allpool on välja toodud kolm lauset, mida kallimaga rääkides kasutada ei tohi: 

1. Ma vihkan seda, kui sa…

Selline sõna nagu “viha” on väga tugev ja valus ning seda ei tohiks kunagi kasutada. Vihkamine on kõige negatiivsem emotsioon, mida inimene tunda saab ja seda tuleks igal võimalusel vältida. Kui sa oled õnnetu, vihane, kuri, siis võta eelnevalt aega, et maha rahuneda, ja alles siis räägi oma kallimaga. Ära kasuta kunagi sõna, mis teeb talle haiget ja jääb alatiseks meelde.

2. See on kõik sinu süü.

Mitte kunagi ei ole ükski asi ainult ühe inimese süü. Paarisuhtes on kõik seotud kahe inimesega ja süü lasub mõlemal. Kellegi süüdistamine ei lahenda kunagi probleemi, vaid süvendab seda veelgi ning nõrgestab hingelist sidet teie vahel. Ära süüdista! Katsu mõista ja aru saada ning kuula oma kallimat alati. Rääkige oma tunnetest ja rääkige ka valust, olge ausad ja austage teineteist.

3. Sa ei tee mitte kunagi nii, nagu vaja.

Selle asemel et sõimata ja vinguda, tuleks hoopis õpetada ja seda rahulikul hääletoonil. Närviline kallim, kes sõimab ja vingub, ajab iga inimese marru ja siis käitutakse tõepoolest vastupidiselt ootustele. Kui sul on oma kallimale palve, siis väljenda ennast alati selgelt ja viisakate sõnadega. Sa tead ise väga hästi, mis teda marru ajab ja paraku käitutakse oma kallimaga sageli manipuleerivalt – ära tee seda. 

Allikas: sheknows.com