3 PÕHJUST, MIKS MEHED noorema naise valivad

4 kommentaari
3 PÕHJUST, MIKS MEHED noorema naise valivad

Mitmed uuringud on näidanud, et enamik mehi tahaksid enda kõrval näha naist, kes on neist vähemalt viis aastat noorem, ideaalis aga isegi kümme või rohkem. Tänapäeval ei ole seal midagi imekspandavat kui näiteks 50aastasel mehel on 30aastane naine ja 40aastane leiab enda kõrvale 25aastase. Kuid miks eelistavad mehed endast nooremat naist?

Mitmed uuringud on näidanud, et enamik mehi tahaks enda kõrval näha naist, kes on neist vähemalt viis aastat noorem, ideaalis aga isegi kümme või rohkem. Tänapäeval ei ole seal midagi imekspandavat, kui näiteks 50aastasel mehel on 30aastane naine ja 40aastane leiab enda kõrvale 25aastase. Kuid miks eelistavad mehed endast nooremat naist?

Allpool on välja toodud kolm põhjust:

1. Keskeakriis

Paljud mehed jõuavad 40ndates eluaastates keskeakriisi ning see võib lõppeda abielu purunemise ja uue ning noorema naise leidmisega. Mehed tunnevad end noore naise kõrval ise samuti nooruslikumalt ja see annab neile enesekindlust juurde. Keskeakriisis tekivad mehel hirmud, justkui tema elu oleks läbi ja midagi põnevat enam ees ei ootagi – vanaduspõlv hirmutab neid. Tahetakse ennast taas noorena tunda ja just sellepärast leitaksegi enda kõrvale noorem naine. 

2. Soov veel lapsi saada

Paljud 40ndates ja 50ndates aastates olevad mehed, kellel on omavanune naine, võivad elus jõuda arusaamisele, et nad soovivad veel lapsi ja see soov võib tõepoolest nii sügavaks kujuneda, et leitakse endale noorem naine, kellega teine perekond luua. 

3. Ebakindlus

Kui mehe kõrval on noor naine, siis tunneb ta end enesekindlamalt ning see tunne meestele meeldib. Kui abielu muutub rutiinseks ja suhted naisega on maha jahtunud, võib mees tunda vajadust tähelepanu järele – kui oma abikaasalt au ja kiitust ei tule, siis täidab selle tühimiku enamasti noor naine. Ebakindel mees kardab, et ta ei ole enam atraktiivne ja kui tema abielus on samuti kirg jahtunud, siis pole midagi imestada, kui noore naise tähelepanu nad lausa pöördesse ajab.

Miks aga soovivad nooremad naised enda kõrvale vanemat meest? Üheks põhjuseks on materiaalne kindlustatus, teiseks see, et vanem mees on elukogenud ja tema kõrval on turvalisem. 

Allikas: askmen.com