3 SEKSIGA SEOTUD FAKTI, MILLEST arst sulle kunagi ei räägi

3 SEKSIGA SEOTUD FAKTI, MILLEST arst sulle kunagi ei räägi

Seksiga seonduvatele isiklikele küsimustele otsitakse tihtipeale vastuseid internetis googeldades, ent teadagi pole see just kõige parem mõte, sest internet ei ole arst ja seal leiduv informatsioon võib sageli vägagi eksitav olla. On teemasid, millest ka arst ise oma patsiendile rääkida ei taipa, arvates, et selleks pole vajadust.

Seksiga seonduvatele isiklikele küsimustele otsitakse tihtipeale vastuseid internetis guugeldades, ent teadagi pole see just kõige parem mõte, sest internet ei ole arst ja seal leiduv informatsioon võib sageli vägagi eksitav olla. On teemasid, millest ka arst ise oma patsiendile rääkida ei taipa, arvates, et selleks pole vajadust.

Allpool on välja toodud kolm fakti seksist ja tervisest, mida tihtipeale guugeldatakse, julgemata oma murega arsti poole pöörduda. 

1. Beebipillide mõju tupepiirkonnale

Beebipillide võtmine võib tupepiirkonna kuivaks muuta ning seda esineb keskeltläbi kolmel protsendil naistest. Kui sa tunned, et sinu beebipillidel võib see mõju olla, siis pöördu kohe arsti poole.

2. Diabeet ja orgasm

Diabeediga kaasnevad muutused verevarustuses ja see omakorda võib tõepoolest mõjutada ka orgasmini jõudmist ehk siis teisisõnu diabeet võib pärssida orgasmi saamist.

3. Peavalu orgasmi ajal

Kui sa tunned orgasmi ajal peavalu, peaksid sellest kindlasti arstile rääkima, sest antud juhul võib tegu olla mõne tõsisema terviseprobleemiga. Väikesel protsendil on antud sümptom tähendanud sisemist verejooksu.

Allikas: everydayhealth