Reklaam sulgub sekundi pärast

4 ASJA, MIS ON sama hullud kui petmine – või lausa hullemadki

Petmine on üks sagedasemaid põhjuseid, miks suhted purunevad ja paarid lahku lähevad. Või vähemalt paljud inimesed mainivad just seda, kui neilt uuritakse, mida nad iialgi ei andestaks. Petmine teeb alati haiget, kuid sellest on võimalik üle saada. Lisaks truudusetusele on aga ka teisi asju, mis on sama hullud või isegi hullemad. 

1. Partnerile surve avaldamine, et ta muutuks

Suitsetajad teavad ka ise väga hästi, kui ohtlik suitsetamine on. Keegi teine ei saa neid panna lõpetama, vaid otsus peab tulema neist endast. Sama kehtib ka suhte kohta. Seetõttu ei saa nõuda kallimalt, et ta muutuks selliseks, nagu sina tahad. Muidugi alati võib ju loota parimat.

2. Manipuleerimine

Partneriga manipuleerimine on üks hullemaid asju, mida teha võib. Kuid kahjuks on paljud manipulaatorid üsna kavalad ning oskavad oma käitumist tihtipeale selgitada, näiteks selliste lausetega: "Ma ei taha, et sul oleks vastassoost sõpru, sest mind on eelnevates suhetes petetud."

3. Iseenesestmõistetavaks pidamine

Iga pikas suhtes olija teab: argipäev on teinekord hall ning alati ei jaksa oma kallima tegemistest sedavõrd innustuda kui suhte alguses. Kuid teisest küljest - igaüks meist teab, mis tunne on, kui meid peetakse iseenesestmõistetavaks. Mitte kuigi hea tunne. Teisele tähelepanu pööramine ei nõua imesid. Sageli piisab, kui pühendad kasvõi natukene oma kallimale aega ning kuulad, mis tal öelda on. 

4. Vaimne petmine

Kui üks partneritest armub kellessegi teisesse, on see sageli tunduvalt valusam kui füüsiline petmine. Teadmine, et tal on kellegi teisega tugevam side, teeb haiget. 

 

allikas: Psychology Today