4 ASJA, MIS ON SUHTES sama tähtsad kui seks

4 ASJA, MIS ON SUHTES sama tähtsad kui seks

Hea suhe on palju enamat kui linade vahel hullamine. Paljude ekspertide ja uuringute sõnul on seksil väga tähtis roll suhte juures. On väheseid ilma seksita suhteid, mis oleksid õnnelikud. Kuid pikaajalises suhtes võib seksi määr langeda. Ühtäkki paned tähele, et te polegi juba mitu kuud seda vanainimeste asja teinud. 

Sellises olukorras soovitavad eksperdid sageli oma tahtmatusega tööd teha. Nõuandeid on mitmeid. Näiteks proovida seksida isegi siis, kui isu pole. Mõelda, kuidas oma seksuaalsust ergutada võiks. Kallimaga rääkida. Arsti juurde pöörduda.

Kõik on head nõuanded, kuid need ei tööta alati nagu naksti, vaid võivad hoopis veel rohkem stressi põhjustada. Üks olulisemaid nõuandeid ongi lisaks nendele veel see, et ära lase seksil endale liiga palju stressi põhjustada. Hea suhe on siiski ka palju enamat kui seks. Ajakiri Me Naiset panigi kirja neli asja, mis on heas suhtes sama tähtsad kui seks.

1. Kallimaga kõigest rääkimine

Kommunikatsioon on üks suhte olulisemaid alustalasid. Isegi kui sinu ja partneri vahel on meeletu kirg, ei pruugi teie suhe just kõige tervemal põhjal olla, kui te ei suuda omavahel rääkida asjadest, mis meelel mõlguvad. 

2. Soov kõigega koos hakkama saada

Heas suhtes ollakse kui tiim – ollakse seotud ning üritatakse koos rasketest aegadest üle saada. Kui suhe toimib, ei pea sa kartma, et teine su ühtäkki maha jätab. Võid olla kindel, et ükskõik milliseid väljakutseid elu teile ka ei esitaks, saate neist koos üle.

3. Sõprus ja koos naermine

2013. aastal avaldatud USA uuringust selgus, et 75 protsenti õnnelikest paaridest naerab koos vähemalt korra päevas. Heas suhtes on partnerid otsekui südamesõbrad. Nad naudivad teineteise seltskonda, veedavad meelsasti vaba aega koos ja tahavad oma päeva muljeid teineteisega jagada.

4. Armastuse avaldamine sõnade ja puudutustega

Seks ei ole ainus võimalus öelda, et tahad koos olla. See õnnestub ka väikeste igapäevaste puudutuste ja sõnadega. Silitamine, kallistamine, suudlemine ja sõnad “armastan sind” on suhtes sama tähtsad kui seks. 

Sarnased artiklid