4 LIHTSAT NIPPI, mille abil seksuaalkirge taastada

4 LIHTSAT NIPPI, mille abil seksuaalkirge taastada

Kas seks on suhtes liiga tavaliseks muutunud ning tunned, et sa ei naudi seda nii palju, kui võiksid? See ei tähenda kohe seda, et partner on voodis kehv ja peaksid teda välja vahetama tormama. Ta ehk lihtsalt ei tea, mis sulle voodis meeldib, sest sa pole seda talle kunagi öelnud.

Avatus lisab naudingut – see fakt ei tohiks kedagi enam üllatada. Kui suudate partneriga rääkida oma eelistustest, saate rahuldada üksteise vajadused ning seega on ka seks oluliselt nauditavam. Nende nõuannete abil muutute vabamaks ja seks muutub veelgi mõnusamaks. Heida siis häbitunne nurka!

1. Rääkige seksist üksikasjalikumalt

Mehed väidavad, et saavad vahekorras olles alati orgasmi, kuid nad on tunnistanud, et saavad palju sügavama seksuaalse rahulolu, kui nad on kallimaga rääkinud seksiga seotud üksikasjadest. Naised jällegi sooviksid rohkem orgasme saada. Kui suhtes on räägitud seksi üle, siis pea kõik naised on öelnud kallimale, et orgasme võiks rohkem olla. Rääkimine siis tasub ära!

Rääkige üksteisele, mis teid erutab ja millest fantaseerite. Rääkige ka probleemidest, kui neid esineb. Miks me ei seksi? Mis sulle seksi juures ei meeldi? Leidke lahendus, mis sobib teile mõlemale.

2. Ärge süüdistage ja kaitske ennast

Seks on hell ja personaalne teema. Ärge süüdistage üksteist või hakake ennast kaitsma. Kõikidele ei meeldi ühesugused asjad, kuid see ei tähenda, et kummagi eelistused oleksid õiged või valed. 

Oma eelistustest tasuks rääkida väljaspool magamistuba. Ole ettevaatlik kommentaaridega, mis on öeldud vahekorra ajal. Kellelegi ei meeldi kuulda kriitikat või hinnangut keset kuuma sessiooni. Seksimise ajal kritiseerimine viib viimsegi seksiiha.

3. Puudutage ja näidake hellust

Seksist võib mingil hetkel tulla pelgalt viis seksuaalsest frustratsioonist vabanemiseks, mis pole ilmtingimata küll vale, kuid ei suurenda mitte kuidagi seksuaalset iha. Leidke seksile rohkem aega ning pidage meeles, et seks ei tähenda ainult vahekorda. Avastage üksteist ja õppige, mis kallimale meeldib. Olge lähedal ja puudutage üksteist, kuid ärge tekitage seksiga liigset stressi.

4. Proovige uut ja olge julged

Kui te ei tea üksteise eelistusi, siis nendest tasuks rääkida. Liiga palju analüüsimist ei ole aga kasuks ning rutiinset seksi võiks vürtsitada muul viisil. Ka siin on tegu julguse ja avatusega: kas julgen partnerile midagi uut soovitada või isegi pakkuda välja seksmänguasja proovimist?

Sekspoest ei peaks kohe seda kõige suurimat dildot koju tooma, sest partner võib kogeda seda ähvardava või masendavana. Suunduge selle asemel koos poodi ning valige midagi üheskoos välja. 

 

allikas: Psychology Today