Reklaam sulgub sekundi pärast

4 MÄRKI, MIS PALJASTAVAD, et teil on aeg lahku minna

Hea suhe nõuab aega, pühendumist ja ennekõike üksteisega rääkimist. Mida rohkem oma suhtesse panustad, seda parem see on. Kuna teil on palju ühiseid mälestusi ning seljataga mitmeid koos elatud aastaid, võib surnud suhtest loobumine väga raske olla. Need neli märki räägivad aga sellest, et suhet, mis paneb kahtlema su vaimses tervises, pole mõtet enam jätkata.

1. Hea tahe on minevik

Nii oluline kui omavaheline keemia ja ühised väärtused ka poleks, on hea suhe rajatud inimeste omavahelisele heale tahtele. Headus hoiab suhet koos. See tähendab lahkust, seda, et kallim meeldib sulle, vigade andestamist ja oskust taluda teise ebameeldivaid harjumusi. Hea tahe tähendab ka teineteise toetamist, imetlust, lugupidamist ja vastastikust pühendumist. Hea tahe ei kao üleöö, kuid pidev ärritus, viha, austuse puudumine ja solvamine räägib seda, et hea tahe on kadumas.

2. Sind ei austata

Austus on suhte üks tähtsamaid aspekte, isegi tähtsam kui usaldus. Vaevalt, et sa usaldad inimest, kes kohtleb sind lugupidamatult. Ka väikesed asjad on olulised, sest see, kuidas sa oma partnerit kohtled, paljastab su tõelise loomuse ning tunded tema vastu. Sa ei pruugi lugupidamatust märgata, kuid sa tunned seda. Solvangud ja valetamine räägivad sellest, et partner ei austa sind.

3. Sa üritad liiga kõvasti

Terves suhtes kulutavad mõlemad pooled suhtele ligikaudu sama palju energiat. Kui suhe hakkab mõranema, tundub, et üks pool näeb vaeva selle parandamiseks ja teine mitte. See, kes teeb kogu töö ära, hakkab vimma kandma ning teine peab iseenesestmõistetavaks, et tema eest kantakse hoolt. Kui üritad liiga kõvasti, et kallim poolele teele vastu tuleks, tõukad ta endast hoopis eemale. Kui tunned, et oled viimasel ajal suhtes kogu töö ära teinud, siis astu samm tagasi ja vaata, mis juhtub. Kui kallim kaugeneb sinust veelgi, pole suhtel enam lootust.

4. Kõik tiirleb ümber ühe inimese

Mõlemad peaksid tundma, et suhtes on neil mõlemal ruumi kasvamiseks ja arenemiseks. Ebastabiilsed suhted tiirlevad vaid ümber ühe partneri. See, kes saab kogu tähelepanu, on tavaliselt suhtega rahul, kuid teine pool tunneb, et ta elaks nagu kellegi teise elu. Kui tunned, et teie suhe tiirleb vaid su kallima ümber, võta endale ja oma vajadustele ruumi. Kui partner on selle vastu, siis ilmselgelt pole teie suhe loodud kestma. 

 

allikas: Psychology Today