4 MÄRKI SELLEST, et su kaaslane pole sinu jaoks õige

Alati ei lähe kõik plaanipäraselt ning suhe ei pruugi töötada nii, nagu sa soovid. Kui suhe tekitab sinus ebakindlust, tasuks hetkeks aeg maha võtta ja olukorra üle täpsemalt järele mõelda. Terapeut Persia Lawson avaldas viisid, kuidas enda jaoks selgeks mõelda, kas su kaaslane on sinu jaoks õige või mitte. 

Toome teieni neli punkti, mis oleks soovitatav läbi käia, et teha kindlaks, kas oled koos õige inimesega või mitte.

Liiga kiiresti armumine

“Armumine muudab meie ajukeemiat. Sel põhjusel töötab armastus samamoodi nagu narkootikumid. See on ühest küljest nagu enesepiinamine ja teisest küljest tegelikkuse ning enda tunnetega kohtumise vältimine. Minu jaoks oli kinnisidee mehe suhtes põgeneda rahutu ja mõnikord lausa hirmutava kodu eest,” rääkis Lawson enda kogemustest.

Harjumus seada suhe kõige tähtsamaks

Kui soovid eelkõige teisi inimesi õnnelikuks muuta, siis asetad partneri alati esikohale ning muudad oma plaane sedasi, et saate koos aega veeta. Lawsoni sõnul võib see olla märk, et soovid põgeneda reaalsuse eest ning et su kaaslane pole sinu jaoks õige. 

“Paljud on kaotanud iseenda, sest suhe lihtsalt ei tööta. Kui tunned, et soovid kogu aeg partnerile meele järele olla ning teed asju, mida kallim soovib, võib see olla märk sellest, et kardad olla sina ise,” sõnas Lawson.

Suhe on pidev draama ja kaos

“Üks minu patsient maadles tihtipeale nende probleemidega. Tal oli kinnisidee seksi ning kaootilise ja vägivaldse suhte suhtes. Minu arvates sunnitakse meile meedia poolt peale sõnumit, et normaalsed paarid on igavad. Tegelikkuses rõhutab draamatsemine vaid kohanemisvõimetust,” rõhutas Lawson.

Impulsiivne ja irratsionaalne käitumine

Vale inimesega koos olemine võib luua ebameeldiva atmosfääri, mis toidab irratsionaalset ja impulsiivset käitumist. See võib Lawsoni sõnul näha olla üheöösuhetes, petmises või ebaterves suhtumises pornosse. 

 

allikas: Marie Claire