4 suurimat põhjust, miks armastus suhtest kaob

6 kommentaari
4 suurimat põhjust, miks armastus suhtest kaob

Armastus on üks kõige erilisemaid ning tugevamaid emotsioone, mida me kogeda saame. Vahel on lausa selline tunne, et armastus annab tiivad ning muudab elu imeliseks. Suhte hääbumine ning haiget saamine seevastu aga mõjub rusuvalt ja ängistavalt. Paraku kaasneb armumisega alati ka risk haiget saada.  Kui armastus on tõepoolest kõikvõimas, siis miks see mõnes suhtes otsa saab? Abielunõustaja Elizabeth Ochoa ning psühholoog Beth Israel analüüsisid seda teemat ning tõid esile suurimad põhjused, mis suhtele hävitavalt mõjuda võivad.  Allpool on välja toodud 4 punkti, mis panevad iga suhte proovile! Paraku võivad need ka suhte tappa.

Armastus on üks kõige erilisemaid ning tugevamaid emotsioone, mida me kogeda saame. Vahel on lausa selline tunne, et armastus annab tiivad ning muudab elu imeliseks. Suhte hääbumine ning haiget saamine seevastu aga mõjub rusuvalt ja ängistavalt. Paraku kaasneb armumisega alati ka risk haiget saada. 

Kui armastus on tõepoolest kõikvõimas, siis miks see mõnes suhtes otsa saab? Abielunõustaja Elizabeth Ochoa ning psühholoog Beth Israel analüüsisid seda teemat ning tõid esile suurimad põhjused, mis suhtele hävitavalt mõjuda võivad. 

Allpool on välja toodud 4 punkti, mis panevad iga suhte proovile! Paraku võivad need ka suhte tappa.

1. Töökoha vahetus või tööst ilma jäämine

Kui sinu kallim saab hea tööpakkumise, millega kaasneb teise linna või hoopis riiki kolimine, paneb see teie suhte paratamatult proovile. Suhtes peab olema palju usaldust ning austust, et ilma tülitsemiseta uue elukorraldusega toime tulla. Teadmatus, mida ta teeb ja kus ta parasjagu täpselt on, võivad häirivaks muutuda ning see omakorda võib armukadedust põhjustada. Sellises olukorras tuleb enne pikalt kaaluda ja arutleda, mis oleks kõige parem lahendus. Väga palju oleneb ka sellest, kui tihti on teil edaspidi võimalik teineteist näha ja kui kauaks selline elukorraldus kestma jääb. Kui teie suhe on tugev ja te tõesti armastate teineteist, siis suure tõenäosusega suudate te ka sellest olukorrast edukalt välja tulla.

3. Lapse saamine

Kuigi perelisa ootamine on eriline sündmus, võib see mõnele suhtele hoopis saatuslikuks saada. Lapse saamine muudab iga paarisuhte alatiseks ja selleks tuleb olla valmis. Kui üks osapool tunneb, et ta ei ole valmis vanemaks saama, tuleb sellest kindlasti rääkida, sest vastasel juhul kannatab suhe. Üksikvanem olla pole just kõige toredam ega ka kergem. Laps peab sündima armastusest.

4. Truudusetus

Petmist võib ette tulla ka kõige tugevamas suhtes, nii lihtsalt on. Kui see ühe korra juhtub, siis ei tasu suhet kohe ära lõpetada, pigem tuleks rahulikult maha istuda ning rääkida. Miks see üldse juhtus? Kas see oli lihtsalt seks või kaasnevad sellega ka tunded? Kui te armastate teineteist ja ei taha lahku minna, siis lahendage see probleem ära. Vajadusel otsige abi suhtenõustajalt või rääkige mõne kogenud inimesega, kes oskab teid aidata. Suhtes, kus petmine on aset leidnud, on usaldust raske taastada, aga see pole sugugi võimatu. Kui teie armastus on väärt hoidmist, siis te suudate sellest kriisist välja tulla.

4. Haigestumine või raske õnnetus

Kui inimesega, keda sa väga armastad, juhtub midagi sellist, mis mõjutab ka teie suhet ja igapäevaelu, võib see kahjuks ka armastuse hävitada. Töövõimetuks jäämine või veelgi hullem, invaliidistumine, on kohutavad juhtumid, millele ei taha keegi mõelda. Väga paljud abielupaarid ei tule sellega toime ning suhe hääbub. Isegi siis, kui armastus ei saa otsa, on väga raske olla suhtes inimesega, kellele sa pead olema põetaja eest. Kõik me tahame olla armastatud ning väga olulisel kohal on ka turvatunne ja see, et sinu kõrval on keegi, kellele sa saad toetuda. Kui üks osapool peab teise eest hoolt kandma, ent ta ise ei tunne, et keegi tema eest hoolitseks, muutub see suhe ängistavaks. 

Allikas: health.com