5 ASJA, MILLE ÜTLEMINE võib sinu suhtele saatuslikuks saada

5 ASJA, MILLE ÜTLEMINE võib sinu suhtele saatuslikuks saada

Ükski suhe ei toimi võluväel. Üheks suhte peamiseks komponendiks peetakse kindlasti usaldust. Usaldus on keeruline asi – kõigepealt tuleb see välja teenida ning sellest ilmajäämine võib käia vaid paari sekundiga. Sel juhul on automaatselt ohus terve suhe. Kuid mismoodi usalduse kadumist vältida? Siin on viis asja, mille ütlemine partneritevahelisele usaldusele valusa hoobi annavad. 

Ükski suhe ei toimi võluväel. Üheks suhte peamiseks komponendiks peetakse kindlasti usaldust. Usaldus on keeruline asi – kõigepealt tuleb see välja teenida ning sellest ilmajäämine võib käia vaid paari sekundiga. Sel juhul on automaatselt ohus terve suhe. Kuid mismoodi usalduse kadumist vältida? Siin on viis asja, mille ütlemine partneritevahelisele usaldusele valusa hoobi annab. 

1. “Aga minu eks…” 

Paljudel on õnnestunud oma eksidega häid suhteid hoida ning tihti jäädakse peale suhte lõppu lihtsalt sõpradeks. Kuid praeguse partneri võrdlemine eksiga on üks halvematest asjadest, mida teha saab. See tekitab kallimas kahtluse, et võibolla pole sa endisest mehest üldse üle saanudki? 

2. “Ma pole ise ka kindel, mida ma tahan.” 

Loomulikult tuleb suhtes olles ausaks jääda, aga on asju, mida ei tuleks kõva häälega kuuldavale tuua. Kui sinu tunded on segased, ei pea sa sellest kohe oma kallimale teada andma. Mõtle enne asjad rahulikult läbi. Suhtes peab stabiilsus olema ja selle lause ütlemine näitab partnerile, et ta ei saa sind täielikult usaldada. 

3. Vaikimine 

Kui partner üritab sinuga suhelda, siis ära ole lihtsalt vait! Ka kuulamine on aktiivne protsess ja kui sa selles ei osale, tunneb partner, et sa ei toeta teda piisavalt. See omakorda ei lase tal sind usaldada. 

4. “Ma ei saa aru, millest sa räägid.” 

Tülisid esineb igal paaril – selles pole midagi imelikku. Kuid ära unusta, et pead ka partneri argumendid ning põhjendused ära kuulama ja püüdma neid mõista. Kui ta end halvasti tunneb, siis proovi aru saada, miks see nii on. Ära käitu nii, nagu kallima jutt oleks ebaoluline. Ära jäta muljet, nagu tema räägitav oleks sinu arvates mingi väljamõeldis.

5. “Mida? Mul on kõik hästi. Kõik on lausa ideaalne!” 

Ole nüüd – miski siin maailmas pole ideaalne! Kui mees sinu käekäigu kohta pärib ja sina talle nii vastad, siis saab ta kohe aru, et midagi kahtlast on teoksil. Ta näeb, et sa pole temaga aus. Suhtes olles tuleb enda haavatavust näidata – see näitab, et sind saab usaldada. 

bustle.com