5 IIDSET SALADUST: et armastus kestaks igavesti

5 IIDSET SALADUST: et armastus kestaks igavesti

Armastust tuleb hoida, toita ning väärtustada kahe osapoole võrdsel jõul ja tahtel ning selleks, et suhe jääks kestma aastateks või isegi kuni lõpuni välja, tuleb ka ise vaeva näha. Tihtipeale mängivad kõige suuremat rolli just need pisikesed asjad, mis halli argipäeva rõõmu ja häid emotsioone toovad.

Armastust tuleb hoida, toita ning väärtustada kahe osapoole võrdsel jõul ja tahtel ning selleks et suhe jääks kestma aastateks või isegi kuni lõpuni välja, tuleb ka ise vaeva näha. Tihtipeale mängivad kõige suuremat rolli just need pisikesed asjad, mis halli argipäeva rõõmu ja häid emotsioone toovad.

Et suhe kestaks ja armastus oleks toidetud, järgi neid lihtsaid soovitusi: 

1. Magama minnes ei tohi olla tüli majas

Kui te olete tülis, siis isegi kui te lahendust ei leia, rääkige omavahel ja võtke vastu ajutine otsus. Iga öö, mil te lähete magama vihasena, mõjutab suhet märkimisväärselt rohkem, kui te arvatagi oskate. Kuulake teineteist ja olge ausad ning hoolivad – ükski tüli pole väärt suhte hävitamist.

2. Enne lahkumist kallistage ja suudelge ja tehke seda ka kohtudes

Kui ta läheb kodust välja või saabub koju, siis tervitage teineteist kallistuse ja suudlusega. Näidake oma tundeid ja hoidke füüsilist kontakti. Paljudes suhetes kaob kirg just seetõttu, et osapooled muutuvad laisaks ja ei pööra teineteisele enam tähelepanu. Hoidke rohkem käest kinni ja vaadake teineteisele silma. 

3. Hoolige ja näidake seda välja

Sa tead, et sa hoolid temast ja tema teab, et tema hoolib sinust, aga seda tuleb rohkem välja näidata. Eestlasele omane tagasihoidlikkus ei ole alati voorus – suhtes tuleb tundeid välja näidata tegudega. Ärge võtke teineteist iseenesestmõistetavalt! 

4. Jätke südamlikke kirjakesi ja üllatusi

Sulle ju meeldib armsaid üllatusi saada, seega miks mitte teha neid ka oma kallimale. Pisike kirjake külmkapile sõnadega “Sa oled maailma kõige kallim!” või šokolaad koos kirjakesega tema sükearvutikotti. Võimalusi on palju – küpseta talle tema lemmikkook, ilma et ta seda sinult palunud oleks. Mõtle väikestele asjadele, mis võiksid talle rõõmu pakkuda. 

5. Proovige koos uusi asju

Võtke ette põnevaid seiklusi, minge loodusesse ja veetke vähem aega nutitelefonis surfates. Korraldage mõnus õhtune piknik metsas või pargis, minge randa jalutama. Tunne huvi tema hobide vastu, leidke koos uusi hobisid, mis argiellu põnevust lisavad.

Armastus on imeline asi, kuid see vajab toitu ja hoolitsust, sest muidu ta lihtsalt närtsib.

Allikas: higherperspectives.com