5 MÄRKI, ET SINUGA käitutakse lugupidamatult

6 kommentaari
5 MÄRKI, ET SINUGA käitutakse lugupidamatult

Üks hullemaid tunded maailmas on tunda ennast pidevalt alahinnatuna ning sellejuures veel teada, et inimesed ei märka sinu väärtust. Tihti, selleasemel, et tunda situatsiooni valu, me hoopis eitame endale, kuidas meiega tegelikult käitutakse. Kuidas täpselt ära tunda, kui keegi meid ei hinda? Siin on 5 märki, mis viitavad sellele, et sinust ei peeta lugu:

Üks hullemaid tunded maailmas on tunda ennast pidevalt alahinnatuna ning sealjuures veel teada, et inimesed ei märka sinu väärtust. Tihti, selle asemel et tunda situatsiooni valu, me hoopis eitame endale, kuidas meiega tegelikult käitutakse. Kuidas täpselt ära tunda, kui keegi sind ei hinda? Siin on viis märki, mis viitavad sellele, et sinust ei peeta lugu: 

1. Jutuajamise käigus räägib sinu vestluspartner sinu suunas, kuid ta ei räägi otseselt sinuga.

2. Sind ega sinu arvamust ei võeta tähtsate otsuste langetamisel kuulda.

3. Sa saad teada, et sinust räägitakse taga. Muidugi, tagarääkijad eitavad, et on midagi sellist kunagi teinud, kuid sina tead tõde. 

4. Sinu sõnavõtte ei kuulata mitte kunagi. Sulle antakse minut, et enda seisukoht esitada ning siis saad signaali, et on aeg vait jääda ning vestlusots kellelegi teisele üle anda. (Näiteks, kuulaja vaatab demonstreerivalt pidevalt sinu kõnelemise ajal oma kella.) 

5. Sinu jutule segatakse pidevalt vahele. See, mis on vahelesegajal antud teema kohta öelda, on alati väärtuslikum kui sinu seisukoht! 

Kui sa kohtad enda suhtes sellist suhtumist, siis oleks aeg midagi oma elus muuta. On selgemast selgem, et antud olukord ei tööta sinu heaks! Psühholoog või elukutseline suhtlusõpetaja saab sulle kasulik olla, õpetades läbi erinevate mänguliste rollimängude, kuidas enda alandajatega suhelda viisil, et nende suhtlemisstiil sinu suhtes muutuks. Hea idee on ka hakata pidama päevikut, kuhu kirjutad üles, mida sina antud situatsioonis oma ideedega pakud, olgu siis tegemist kas töö- või sõprussuhetega. Ka SINA oled tähtis ning sinu arvamusel on väärtus!

Allikas: WomenWorking.com