5 PÕHJUST, MIKS PETMINE on kasulik

5 PÕHJUST, MIKS PETMINE on kasulik

Me kõik nõustume, et petetuks olemine on üks kohutavamaid asju, mis ühes suhtes juhtuda saab. See on kahjuks aga miski, millega uskumatult paljud naised samastuda oskavad, sest see on tavalisem, kui nii mõnedki arvata oskavad. Kuid kas pettasaamine on tõesti nii õudne, kui me seda arvame olevat? Kas on selles ehk ka kasu, mida lõigata?

Teadlased ütlevad, et võib olla küll. Selle aasta alguses küsitlesid Binghamtoni ja Londoni ülikooli uurijad üle 6000 inimese 96 riigist ning avastasid midagi huvitavat. Nimelt leidsid nad, et kui kedagi petetakse, saavutab ta “kõrgema suhete intelligentsi” ning suudab edaspidi oskuslikumalt valida partnereid, kes näitavad üles “hea paarilise omadusi”. Seega tuleb välja, et petmine on petetule lausa kasulik ja see arendab teda nii mõneski asjas! Milles aga täpsemalt?

1. Pettasaamine arendab naiste omavahelist sõprust
Kui naine saab petetud, pöördub ta kohe toe saamiseks oma sõbrannade poole – loogiline, eks? Tänu sellele saad lähedasemaks oma sõbrannadega ja lisaks on sul alati mingi ürgne lähedustunne teistegagi, kes on sama läbi elanud. Girl power!

2. See paneb sind hindama tõeliselt terveid suhteid
Sa hakkad rohkem hindama lojaalsust ja tõelist ehedat armastust, sest tead, mis tunne on olla petetud ja reedetud.

3. See teeb sulle reaalsuskontrolli
Pettasaamine ei pea sulle õpetama, et kõik mehed on sead või et tõelist armastust pole olemas. Vastupidi! See õpetab sulle, et tõeline armastus nõuab vahel aega ja vaeva ning et igaüks ei olegi loodud koos olema. Selleks, et asjad saaksid oma täiusliku vormi, tuleb need vahel täielikult maatasa teha ja siis uuesti alustada. See on elu!

4. See aitab sul valida iseennast
Oma elus kohtad sa palju inimesi, kes ei ole need päris “sinu inimesed” ja kellega sa igal hetkel ei nõustu. Sulle ei pruugi meeldida see, et su partner otsustas sind petta ja et ta ei valinud enda kõrvale ainult sind. Selle asemel et kurvastada selle üle, et üks seitsmest miljardist sinu kasuks ei valinud, vali iseennast! Sina oled iseenda parim sõber ja vaid sina suudad end taas elama innustada. Ela iseendale!

5. Sa saad kinnitust, et sa ei ole rumal
Ilmselt su sisetunne ütles sulle, et midagi on valesti. Sa ehk üritasid sellest mööda vaadata, kuid su kõhutunne rääkis tõtt – sa ei ole ju ometi rumal! Usu alati enda sisetunnet, sest kui tunned, et midagi on korrast ära, siis see arvatavasti seda ka on. Sa tegelikult tead, et väärid paremat!

Allikas: Bustle.com