5 SUHTEPROBLEEMI, mis iga paari lõpuks lahku ajavad

Huffington Post

Shutterstock

Omavahel mitterääkimine ning seksi ja rahaga seotud mured on suhtes igapäevased ja kõige tavalisemad probleemid, mille üle paarid tihtipeale riidlevad. Nendele lisaks on terapeutide sõnul olemas aga veel viis probleemi, mis varem või hiljem paari lahku ajavad, kui nad omavahel kokkuleppele ei jõua.

1. Teisele liialt lootmine

On pea võimatu, et kaaslane suudaks täita kõik sinu palved. Kui üks pooltest tunneb, et vastutab kõige eest liiga palju ja kaaslane loodab temale liigselt, on riiud kerged tekkima. Seetõttu on oluline, et suhtes oleks ka aega enese jaoks. Te ei pea alati kõike koos tegema.

2. Kodutööde ebaõiglaselt jaotamine

Läbi aegade on kodutöid ebaõiglaselt jaotatud. Kuigi aina enam löövad ka mehed majapidamistöödes kaasa, jätkub enamike naiste tööpäev ometi veel ka kodus. Kaetud laua taha istuv ja puhaste riietega tööle minev mees ei pruugi arugi saada, kui palju on naine sellesse panustanud.

3. Kaaslane ei armasta end piisavalt

Vana tõde kehtib ikka veel: sa ei saa armastada teist inimest enne, kui sa armastad iseennast. See, kui kaaslane ennast ei armasta ning end häbeneb, mõjutab olulisel määral ka suhet.

4. Te ei palu vabandust

Tihtipeale öeldakse tüli käigus asju, mida tegelikult ei mõelda. Veelgi sagedamini jääb nende pärast aga vabandust palumata ning see on viga.

5. Te ei kuula teineteist

Suhe ei saa areneda, kui üks pooltest reageerib üle ning pole suuteline tagasisidet vastu võtma. Selle asemel, et oma kaaslast vastu rünnata, õpi teda kuulama ja oma hirmudele vastu seisma. Su kallim soovib sulle vaid head, kuigi sulle võib tunduda vastupidi.