5 TEADUSLIKKU FAKTI seksi kohta

Filmides näeme seksi läbi roosade prillide – kõik on ilus ja romantiline. Kuid mida ütleb teadus seksi kohta? Ajakiri Medical Daily kogus kokku huvitavamad faktid vahekorra kohta.

Seks aktiveerib aju

Paljud inimesed räägivad, et nad seksivad lihtsalt seetõttu, et seks on hea. Lisaks sellele, et vahekord tekitab häid tundeid ja seob partnereid, muudab see ka teadlikkust. Nimelt aktiveerib seksuaalne tegevus närvisüsteemi piirkondi, mis vastutavad kiindumuse ja tunnete eest. Kui seksuaalne erutus on tugev ja kestab piisavalt kaua, aktiveerub aju veelgi rohkem. Eneseteadvus ja võime tuvastada kehalisi meeli ning tundeid laieneb. 

Seksi kuldne aeg on keskeas

Eeldatakse, et seks väheneb selle võrra, mida vanemaks me saame. Uuringud on aga tõestanud, et seks paraneb vanuse kasvades ja isu suureneb. Keskeas olevad paarid muutuvad voodis aktiivsemaks ja katsetavad rohkem uute asjadega. Eriti suureneb katsetamise soov peale 40. eluaastat.

Orgasm suurendab viljakust

Naise orgasmil on palju suurem tähendus kui pelgalt nauding. Nimelt väidavad uuringud, et orgasm parandab naise viljakust lausa 15 protsendi võrra. Teooria kohaselt aitab orgasm naisel paremini rasedaks jääda.

Suuseksi saamisel on vahe

Hiljutine uuring selgitas vahet meeste ja naiste oraalseksi saamisel ja andmisel. Selle kohaselt said mehed kaks korda rohkem suuseksi kui naised. Meestest 44 protsenti naudib oraalseksi tegemist ja 7 protsendile ei meeldi see üldse. Naistest 28 protsendile meeldis oraalseksi teha, 55 protsendile meeldis aeg-ajalt ja 17 protsendile see ei meeldinud.

Seks on hea pikas suhtes

Paljud arvavad, et mida pikem suhe, seda igavam seks. Uuringust aga selgus, et pikas suhtes olnud paarid leidsid, et seks on ajaga vaid paremaks muutunud. Paarid, kes said omavahel hästi läbi ka väljaspool magamistuba, säilitasid oma seksuaalsed ihad palju paremini.