6 EFEKTIIVSET VIISI, kuidas eksist üle saada

6 EFEKTIIVSET VIISI, kuidas eksist üle saada

On oluline teada, et suhte lõpetamine on igale inimesele suur samm ning selle üle kurvastamine on täiesti normaalne. Kuigi muusikavideos suuri stseene tegevad maha jäetud naised lõhuvad armuvalus ekside autoaknaid ja viskuvad päevadeks diivanile, on tegelikult palju produktiivsemaid viise, kuidas oma eksist üle saada. Oma vaimse (ja ka füüsilise) tervise heaks on oluline teada, millised need on.

On oluline teada, et suhte lõpetamine on igale inimesele suur samm ning selle üle kurvastamine on täiesti normaalne. Kuigi muusikavideos suuri stseene tegevad mahajäetud naised lõhuvad armuvalus ekside autoaknaid ja viskuvad päevadeks diivanile, on tegelikult palju produktiivsemaid viise, kuidas oma eksist üle saada. Oma vaimse (ja ka füüsilise) tervise heaks on oluline teada, millised need on.

1. Lõika ta oma elust täielikult välja
Üks esimesi asju eksist ülesaamise tegevuste jadas on ta oma elust täielikult eemaldamine. See tähendab, et pead blokeerima ligipääsu oma eksile ka sotsiaalmeedias. Kuigi viimane näib väike asi, on tegelikult just see tänapäeval kindel viis, kuidas keegi täielikult blokeerida. Kui jätad suhtlusliinid avatuks, on see ainult lootuse säilitamine. Algus võib olla raske, kuid valelootus ei lase sul edasi liikuda ning ei aita sul kuidagi armuvalust paraneda.

2. Proovi teraapiat

Terapeudi juures käimine näib justkui mingi kauge asi, mida tehakse vaid seriaalides, kuid tegelikult ei ole see enam ammu midagi erilist. Iga inimene, kel on vaja oma peas asju sorteerida ja korda ajada ning ei suuda ise lahendust välja mõelda, võib iga kell terapeudi poole pöörduda. Et lahkuminek jääks väärikalt selja taha, on tark pöörduda professionaali poole, kes aitab sul mõistuse juurde jääda. Lisaks aitab terapeut sul kindlasti lahendada ka muid probleeme, mis sul lahendamata on jäänud. Kasvõi proovi!

3. Püüa mäletada ka halba
Kuigi su elu armastus jättis su just maha ja sa suudad mõelda vaid sellele, millest sa ilma oled jäänud, teaksid sa mõistuse juures olles, et tegelikult ei läinud te põhjuseta lahku. Pane enda jaoks kirja kõik põhjused, miks ta polnud sinu jaoks see õige ning küll sa näed, et te poleks niikuinii kokku jäänud, sest ta lihtsalt ei ole sinu jaoks.

4. Ela enda eesmärkide nimel
Sul on nüüd võimalus elada vaid endale ja teha seda eesmärgiga. Tee midagi, mida oled alati tahtnud teha, kuid oled alati edasi lükanud. Saa endaga sõbraks ja teadvusta endale, et vaid sina saad enda tuleviku heaks töötada. Sa oled nüüd targem ja tugevam kui eales varem!

5. Lõbutse
Jah, iga inimene peab vahel olema kurb, kuid peale vihma tuleb alati päike. Vallalisena on sul nii palju aega kõikide sõprade jaoks, kellega sul enne polnud aega kokku saada. Lõbutsege koos ja sa näed, et elus on palju rohkemat kui su eks, kes polnud isegi see õige. Ta oli lihtsalt üks hea õppetund.

6. Kui tunned, et see on vajalik, otsi lohutust

See ei ole kõigi jaoks, kuid paljud vajavad kellegi uue puudutusi, et vanast üle saada. On teaduslikult tõestatud, et kerge „lohutussuhe“ mõjutab inimese enesekindlust positiivselt ja aitab eksist pikemas perspektiivis üle saada. Sind ihaldavad nii paljud teised peale sinu eksi, küll sa näed!

Allikas: Bustle.com