6 MÜÜTI NEITSINAHA KOHTA, mis tuleks kohe unustada

Neitsinahk ehk tupekõld on õhuke membraan, mis poolkuu- või rõngakujuliselt ümbritseb ja osaliselt katab naiste tupesuuet. Neitsinahaga käib kaasas hulgaliselt müüte, millest osad tuleks viivitamatult unustada.

1. Neitsinahk rebeneb esimese vahekorra käigus

Neitsinahk võib rebeneda ka günekoloogilise läbivaatuse käigus, menstruatsiooni ajal tuppe asetatavate tampoonide tõttu või ka masturbeerimise käigus. 

2. Esimese vahekorra ajal voolav veri tuleneb neitsinaha purunemisest. Kui verd ei tule, on neitsinahk juba vahekorra käigus purunenud.

Enamasti tuleb esimese vahekorra ajal kuigivõrd verd. See võib tuleneda neitsinahast, kuid võib olla tingitud ka liiga kuivast tupest. Kuid vere puudumine ei anna mingit teavet eelneva seksuaalse tegevuse kohta.

3. Kui verd ei tule, on neitsinahk võinud juba näiteks ratsutamise käigus puruneda.

See ei vasta tõele.

4. Kui neitsinahk rebeneb natukene, on see igaveseks ajaks läinud.

Kui neitsinahka tuleb väike rebend, paraneb see paari päevaga.

5. Kui oled näiteks 40-aastane süütu naine, on neitsinahk väga paks.

See ei vasta tõele. Neitsinahk kahaneb aastate möödudes. 25-aastasel seksuaalselt kogenematul naisel on neitsinahk pea olematu. Östrogeen kahandab neitsinahka.

6. Neitsinahk on väga oluline.

Ei ole. See on vaid nahk, mitte midagi muud. Selle olemasolu või selle puudumine ei defineeri kedagi inimesena ega räägi midagi tema ega tema mineviku kohta. 

allikas: Buzzfeed