6 OLUKORDA, MILLAL peaks lahku minema

6 OLUKORDA, MILLAL peaks lahku minema

Mõnikord on parem lahku minna kui mittetoimivas suhtes edasi püsida. Kui tunned, et suhe lämmatab sind, siis ehk olete kaaslasega teineteisest lahku kasvanud. 

Eriti praegu augustis, kui suvepuhkus on seljataga, mõtlevad paljud, kas jääda suhtesse edasi või mitte. Puhkusele on kogunenud palju ootuseid ning kui kõik ei lähe plaanipäraselt, lõppeb stress tülitsemisega.

Enne asjade pakkimist esita endale aga paar küsimust nagu näiteks: miks oled endale antud kaaslase üldse valinud. Millised on tema head omadused, millesse sa armusid? Miks sa praegu enam neid omadusi temas ei näe? Kas su partner on muutunud või oled sa ise muutunud?

Teiselt poolt, mõnikord on lahkuminek mõistlikum kui olla halvas suhtes. Huffington Post pani kirja kuus olukorda, millal peaks lahku minema.

1. Suhe toob kaasa mõningast majanduslikku turvatunnet ja stabiilsust, kuid lahkuminek vabastab. Peaksid mõtlema lahkuminekule, kui sellega seoses vabanevad ka teised elu olulised valdkonnad. Kui sa tunned, et oled oma suhtes otsekui lõksus, siis majanduslik toimetulek ei tohiks sind tagasi hoida. Peale lahkuminekut võivad sinu jaoks avaneda täiesti uued võimalused, saad realiseerida oma unistusi ja plaane.

2. Vallalisena võid olla palju parem vanem oma lapsele kui halvas suhtes. Vanemad on oma suhtega lastele eeskujuks, mida nood hilisemas elus kopeerivad. Keegi ei taha oma lapsi üles kasvatada keskkonnas, kus pidevalt tülitsetakse. 

3. Lahkuminekuga annad endale uue võimaluse kohata “seda õiget”. Lahkuminek on alati valus, kuid see võib olla ka nagu plaaster, mille eemaldamine teeb haiget vaid hetkeks. Kui valu üle läheb, oled valmis sõlmima uusi suhteid. Olgem ausad – igaüks väärib partnerit, kes on valmis suhtesse panustama sama palju kui ta ise.

4. Võid keskenduda iseendale. Kas oled siiani elanud teiste ootuste kohaselt? Suhe võib olla sõlmes, sest sinuga pole arvestatud. Võib juhtuda, et oled elanud siiani nii, nagu teised soovivad ja tahavad. Peale lahkuminekut on võimalik keskenduda enda jaoks tähtsatele asjadele.

5. Te ei lase partneriga teineteisel vaimselt kasvada. Alati ei ole lahkuminek parim lahendus. Täiesti võimalik on halb suhe jälle toimivaks muuta. See nõuab vaid mõlemalt piisavalt tahet. Eriti pikemas suhtes tuleb ette suurt vaimset arengut, ootused ja hoiakud võivad muutuda ja mõnikord lähevad need eri suundades. 

6. Kaotad partneri, kuid leiad õnne. Mõnikord tunnistavad inimesed peale lahkuminekut, et alles siis, kui nad lahku läksid, leidsid nad oma elule uue mõtte. 

Sarnased artiklid