7 ASJA, MIDA PARIM SÕBRANNA sulle kunagi ei ütle

7 ASJA, MIDA PARIM SÕBRANNA sulle kunagi ei ütle

Naised ei ole reeglina väga otsekohesed ja hoiavad sageli enda teada, kui neid sõbranna juures miski häirib, et sõprust mitte rikkuda. Suhteekspert selgitab, millal oleks targem suu lahti teha ja aus olla ning millal on tõesti parem vaikida.

Naised ei ole reeglina väga otsekohesed ja hoiavad sageli enda teada, kui neid sõbranna juures miski häirib, et sõprust mitte rikkuda. Suhteekspert selgitab, millal oleks targem suu lahti teha ja aus olla ning millal on tõesti parem vaikida.

“Mulle ei meeldi su mees!”

“Kui sõbranna on hävitavas suhtes, käib mehega kokku ja lahku ja mees joob, jääb kõrvalseisjale muidugi mulje, et parem oleks lahku minna ja ennast edasi mitte piinata. Kui aga sõbranna arvab, et too kehv mees on ta viimane võimalus lapsi saada, on olukord raske.” Sellise olukorra puhul soovitab suhteekspert Doree Lewak siiski sõbrannaga rääkida.

“Kui aga põhjus on vaid selles, et mees tundub sulle ebameeldiv, siis talu see vaikselt ära,” ütleb Lewak. “Sõbranna on oma mehe valinud ja sa oled otsustanud ta sõbraks jääda. Sellest ei tule mitte midagi head, kui kurdad sõbrannale, et ta mees ei meeldi sulle. Väldi nendega koosviibimist, kui mees on kaasas, aga ole avatud ja valmis sõbrannat toetama, kui mees peakski ohtlikuks osutuma.”

“Ma ei suuda uskuda, et sa ei kinkinudki mulle pulmadeks midagi!”

“Sõbrannad tunnevad end teineteise seltsis nii mugavalt, et lubavad endale rohkem ning ei märka mõnikord teisele heameelt valmistada. Olulise sündmuse puhul võib see sõbranna hämmingusse jätta, kui talle ei pöörata tähelepanu. Näiteks ei kinkinud sõbranna teisele pulmade puhul mitte midagi. Abiellujal võib raske olla sellest juttu teha, sest kardab tunduda väiklasena,” selgitas Doree Lewak.

“Olukordi võib näiteks tuua teisigi. Mõni jääb alati hiljaks või siis ei helista nii sageli, kui ootad. Igal juhul paneb see tundma, et sa pole oma sõbrannale küllalt oluline. Oleneb, kui hapuks olukord sinu jaoks juba läinud on.”

Pulmakingituse võiks eksperdi sõnul küll ära unustada, sest küllap on sõbrannalgi selle pärast häbi ja ta ei taha sellest rääkida. “Kui aga asi on helistamises, siis võiks sõbrannale mainida, et tunned end väärtusetuna, kui oled ise alati see, kes helistab.”

“Sa ei taha kunagi tõsiseid asju arutada!”

“On selliseid sõbrannasid, kellega on väga hea arutada elulisi küsimusi, pere- ja suhteprobleeme, kuid kes ei taha rääkida teievahelisest sõprusest. Seega jääb mulje, et sõprus ei ole nii lähedane kui võiks olla.”

Lewak soovitas sõbrannalt küsida umbes nii: “Olen märganud, et kui toon jutuks midagi emotsionaalset, siis sa tõmbud tagasi ja ma ei tea, kas me võime sellest rääkida või ei.”

“Kui sõbranna eelistab siiski teemat vältida, näitab see, et ta on ehk pigem praktiline sõber. Sellest ei ole midagi hullu, sõbrad võivadki olla erinevatel tasemetel, kuid peaksid endale selgeks tegema, mida võid talt oodata ja millega arvestada.”

“Su mees lõi mulle külge!”

See on äärmiselt keeruline olukord, kui sõbranna mees on üritanud sulle läheneda. Ekspert soovitas, et kui oled kindel, et mees on petja, siis peaksid sõbrannaga rääkima.

“Kui see oli aga ammune juhtum ja sõbrannal on nüüd mehega tõsine suhe, ei tohiks enam segama minna. Rääkides pead olema väga ettevaatlik, et säästa sõbranna tundeid,” selgitas ta.

“Su lapsed ajavad mind hulluks!”

Lewaki sõnul on laste puhul seis sarnane, mis ebameeldiva mehe puhul. “Kui ikka isikud omavahel ei klapi, võib see sõprusesse kiilu lüüa. Sa ei saa sõbrannale öelda, et kuule, su laps ei meeldi mulle. Selgita sõbrannale, miks tunned muret ta lapse pärast, kui ta käitub väga halvasti ja rõhuta, et tahad aidata.” 

“Ise kurdad, aga minu nõu kuulda ei võta…”

“On kurnav, kui sõbranna valab pidevalt oma kurbuse sinu kaela. Kui hindad sõprust, siis küsi talt, mida ta sult ootab, kui oma muresid kurdab,” rääkis ekspert. “Kui ta tahabki vaid niisama end tühjaks rääkida ja ei midagi muud, siis võid seada piirid, et ei tunneks end peale vestlemist nii jõuetult. Lihtsalt ütlegi talle, et sa ei jaksa täna sel teemal rääkida ja ehk on tal hoopis midagi positiivset jagada.”

“Sa ei toetu mulle.”

“Kui sõprus on kestnud juba pikka aega ja üks sõbrannadest ei jaga enam teisega kõike seda, mida varem, võib see haiget teha. Olgu selleks siis majaost või raske haigus, kui sõbranna kuuleb sellest hiljem, näitab see, et ta ei toetu enam vanale sõbrale. Võimalik, et tal on selleks nüüd keegi teine,” ütles Lewak.

“Kui tunned, et ei taha sõbrannast loobuda ja võib-olla ta ei teagi, et ta sulle haiget teeb, siis räägi temaga. Ütle, et soovikid ta elust rohkem osa saada ja teda toetada, eriti kui tal on rasked ajad.” 

womansday.com