7 ÜLLATAVAT PÕHJUST, miks sinusse armutakse

Tuttavad omadused ja iseloomujooned panevad meid sageli teisesse inimesesse armuma. Jagatud väärtused ja elukogemused ühendavad. Samuti on teadlased leidnud, et sageli meenutab meie partner oma vastassoost olevat vanemat. Ega ilmaasjata öelda, et tütar valib endale mehe oma isa ning poeg ema järgi.

Kuid on ka mõningaid omapärasemaid asju, mille põhjal armutakse. Ajakiri Independent kogus kokku paare ühendavaid psühholoogilisi omadusi. Kas mõni neist on seotud sinu suhte algusega?

Mängid raskesti kättesaadavat

Rollimängud! Paar aastat tagasi läbi viidud uuringust selgus, et naistel õnnestus mehi endast huvituma panna selle nipiga, et nad teesklesid, nagu mees ei läheks neile üldse korda. Kuid trikk töötab ainult siis, kui mees on sellest naisest juba huvitatud. See tähendab, et uue inimese huvi sa ebameeldiv olles äratada ei suuda. Selline käitumine pani mehed naisi tahtma, mis siis, et tegelikult neile selline käitumine ei meeldinud. Armastus on tõepoolest keeruline.

Elad ökoloogiliselt

Hiljutisest uuringust selgus, et mehi ja naisi, kes tegid ökoloogilisi valikuid, peeti pikaajalises suhtes ihaldatud partneriks. Neid, kes shoppasid hullumeelselt ja ostsid kalleid asju, peeti vaid hetkeliseks suhteks, kuid füüsiliselt olid nad palju võluvamad.

Näid õnnelikuna (kui oled naine)

Meestele meeldivad rõõmsameelsed naised. Uuringu käigus näidati meestele vastassoo nägusid ning nad pidid hindama nende atraktiivsust. Meestele sümpatiseerisid rõõmsad näod. Naistele meeldisid aga uhke näoga mehed tunduvalt rohkem kui õnneliku näoga mehed.

Lõhnad õigesti

Teadlased arvavad, et lõhn mängib paaritumise juures palju olulisemat rolli kui me arvatagi oskame. Naised pidid uuringu käigus nuusutama meeste higiseid T-särke ning ovuleerivad naised eelistasid pluuse, mis olid testosteroonirikkad. Osad uuringud on tõestanud, et ka mehed tunnevad naiste ovulatsiooni lõhna järgi ära.

Mõjud salapäraselt

Keda meist ei lummaks saladused? Ühes uuringus näidati naistele meeste pilte ning öeldi, et mehed olid näinud naiste Facebooki profiili ning neile oli see meeldinud. Teisele grupile öeldi, et mehed pidasid nende profiili keskmiseks ning kolmandale rühmale ei öeldud midagi selle kohta, mida mehed arvavad. Viimane grupp oli kõige huvitatum meeste piltidest. Tegelikkuses olid teadlased aga meeste arvamused välja mõelnud.

Su kehakeel näib huvitavana

Kuidas sa liigud? Kui suhtled avatud kehaasendiga ja kätega kaasa žestikuleerides, on tõenäolisem, et pakud vastassoole huvi. Uuringu sõnul sooviti sellise inimesega kaks korda rohkem kohtingule minna kui inimesega, kes istus paigal ja hoidis käed risti.

Sul on koer

Jah, isegi õhtusel jalutuskäigul võib su koer pilku püüda. Kuid mitte ainult sellepärast, et ta armas oleks. Mõni aeg tagasi läbi viidud uuringust selgus, et koera omamine annab mehe kohta signaali, et ta on valmis ennast siduma. See võib anda inimese kohta ka õnnelikuma, rõõmsama ja kergemini ligipääsetavama pildi. Vähemalt esimese vestluse teema on teada.