Reklaam sulgub sekundi pärast

8 SUHTEMÜÜTI, mida keegi uskuda ei tohiks

Kindel nägemus suhtest võib olla esimene samm suhte ebaõnnestumise suunas - just see paljudele saabki paljudele suhetele saatuslikuks. Uskumused, mida meisse aastakümnete jooksul juurutatud on, ajavad tänapäeval mitmed suhted karile. Siin on kaheksa suhtemüüti, mida mingi hinna eest uskuda ei tohiks. 


Kindel nägemus suhtest võib olla esimene samm suhte ebaõnnestumise suunas - just see saabki paljudele suhetele saatuslikuks. Uskumused, mida meisse aastakümnete jooksul juurutatud on, ajavad tänapäeval mitmed suhted karile. Siin on kaheksa suhtemüüti, mida mingi hinna eest uskuda ei tohiks. 

1. Õnnelikud paarid ei tülitse. 

Tülid on igas suhtes täiesti normaalsed, seevastu viha väljendamine läbi vägivalla pole kaugeltki normaalne. Ka õnnelikud paarid vaidlevad, kuid nende vaidlused muudavad suhte iga korraga aina tugevamaks. Läbi kompromisside ja koostöö lahendatakse ka kõige keerulisemad tülid. 

2. Kindlas suhtes olles seksitakse rohkem. 

Mida pikemalt kaks inimest suhtes on, seda vähem nad seksivad - seda on korduvalt teaduslikult kinnitatud. Põhjus on väga lihtne: paarilised jäävad aina vanemaks, tekivad erinevad terviseprobleemid ja seksist saab ühel hetkel rutiin. Heas suhtes olevad partnerid leiavad palju teistsuguseid viise, kuidas üksteisele oma kiindumust ja pühendumust välja näidata. 

3. Lapsed on kire surm. 

Kui saate lapse, siis ei tähenda see ilmtingimata, et teie voodielul kriips peal on. Samuti ei paranda lapse sünd ühtegi suhtes varasemalt eksisteerivat probleemi. Lapsed toovad endaga palju rõõmu, kuid nende kasvatamine tekitab stressi ja loob lisakohustusi. Kindlasti peaksid partnerid teineteisega ausalt oma hirmudest rääkima. Lapsevanemaks olles ei tohi unustada oma rolli partnerina. Õpi end kahe rolli vahel võrdselt jagama. 

4. Kui ta sind tõeliselt armastab, siis suudab ta su tunnetest aru saada. 

Keegi ei suuda teise inimese mõtteid lugeda. Lähedased partnerid võivad mõista teineteise näoilmeid, väljendeid ja kehakeelt, aga see on ka kõik. Ka kindlas suhtes olles tuleks oma ootustest ja tunnetest partnerile teada anda. Püsiv avameelne suhtlus on hea suhte põhikomponent.

5. Partner, kes pole armukade, ei hooli sinust. 

Partnerid, kes teineteist usaldavad, ei muutu armukadedaks - seega armukadedus ei ole kohe kindlasti armastuse indikaator! Armukadedus on hoopis märk inimese ebakindlustest ning madalast enesehinnangust. Turvalises suhtes olles ei satu partneri lojaalsus kunagi küsimärgi alla.

6. Õnnelikud paarid ei pea õnne nimel vaeva nägema. 

Ükski suhe ei toimi iseenesest. Suhte heaolu nimel tuleb päevast päeva pidevalt tööd teha. Hoolitse oma kallima õnne eest ja ta vastab sulle samaga. Küsi julgelt, kas on asju, mida saaksid tema õnne nimel veel teha? Nii tunneb ta end hoitu ja armastatuna. 

7. Kallimat on võimalik ajapikku muuta. 

Inimest pole võimalik muuta, ainus asi, mida teha saab, on suunamine. Kui sind häirib mõni omadus oma kallima juures, siis ainuke, kes seda muuta saab, on tema ise. Sina võid lihtsalt öelda, et sulle meeldiks, kui ta teatud olukorras teistmoodi käituks. Juba lapsepõlves juurutatud harjumusi ning iseloomuomadusi pole reeglina üldse võimalik muuta.

8. Õnnelikud paarid ei vaja kunagi teiste abi. 

Ka õnnelikud paarid vajavad teatud eluperioodidel kolmanda isiku abi. Mõnikord pöördutakse suisa professionaali poole. Suhteterapeudid aitavad teravatele probleemidele mõlemale osapoolele sobivad lahendused leida. Abi tuleb otsida enne, kui probleem suhtele saatuslikuks saab!

powerofpositivity.com