8 VIISI, KUIDAS HÄVITADA SUHE: ära tee neid vigu!

Lahkumineku põhjuseid on mitmeid, kuid sageli on taustal näha sarnast käitumist.

Truudusetus, ükskõiksus, füüsilise tõmbe hääbumine? Kui mõtled, millised on lahkumineku kõige sagedasemad põhjused, kuula hetkeks neid, kes teavad põhjuseid oma töö tõttu. Ajakirjas Huffington Post avaldatud artiklis käiakse läbi abielulahutusele spetsialiseerunud advokaatide mõtteid, miks suhted läbi saavad.

Partner ei aita lastega

Inimeste vahele kasvab lõhe, kuid vaid üks partneritest tegeleb lastega ja teine mitte. See võtab aega ja energiat, kui vaid üks vanematest broneerib hambaarstiaegu, viib lapsi trenni või aitab koolitöid teha. Kui inimene on teinud kõik võimaliku, et saada kaaslaselt abi, kuid midagi ei muutu, jääb talle järele vaid üks võimalus – ta annab sisse abielulahutuse.

Paar ei taha probleemidest rääkida

Küsimus ei ole selles, mida teine ütleb, vaid selles, et olgu tegu ükskõik millise probleemiga, sellest ei räägita. Probleeme tuleb ette, kuid mitte kumbki ei soovi paati kõigutada. Probleemid ei kao ära, kui neist ei vestelda. Sellistele paaridele kuhjub neid vaid juurde.

Seksuaalelu ja lähedus hääbuvad

Kui kallimate vahel pole enam sädet, pole seal tavaliselt enam ka suurt midagi muud alles. Kui ei ole seksi, ei ole tavaliselt ka lähedust ega omavahelist kommunikatsiooni. Viimased on isegi olulisemad kui seks.

Leidsin Facebookist vana armastuse

Üha enam inimesi tunnistab, et on sotsiaalsest meediast leidnud oma vana kallima, kellega on vahetatud sõnumeid. Või siis on mõlemad sellise leiu teinud. Toreda pildi meeldimisest saab üsna kiiresti sekssõnumite saatmine. Kui kaaslane veedab suure osa ajast sotsiaalmeedias, võib selle taga peita end midagi suuremat ja see pole mitte midagi muud kui truudusetus.

Me oleme nagu korterikaaslased, mitte paar

Abielulahutuse sisse andnud paarid kommenteerivad, et endine suur armastus on nüüdseks täiesti tundmatu inimene ja sugugi mitte enam see, kellega leivad ühte kappi pandi. Mõnikord tundub kallim olevat pigem lihtsalt korterikaaslane, kellega koos ei veedeta aega.

Isekus

Isekus avaldub mitmel erineval viisil: on isekust raha suhtes, soovimatust oma kallimat kuulata, võimetust kodutöödes aidata. Isekus on sageli tagataustal, kui üks poolest soovib lahku minna.

Me ei räägi sama keelt

Tuleb ette probleeme, kui inimesed ei näita ega oska oma armastust samal viisil välja näidata. Sellisel juhul võivad mõlemad teineteist armastada, kuid kumbki ei tunne end armastatuna.

Ta võtab mind iseenesestmõistetavalt

Suhte alguses kiidetakse kallimat ja pööratakse talle tähelepanu. Kui aga ühiseid aastaid on seljataga juba mitmeid, unustatakse tihtipeale teise kiitmine ära. See võib olla tingitud asjaolust, et inimene tunneb ennast turvaliselt, ja liigagi turvaliselt. On suur tõenäosus, et suhe saab läbi just sellel põhjusel, et kallimat võetakse iseenesestmõistetavalt.