9 ASJA, mida õnnelikud paarid iga päev teevad

9 ASJA, mida õnnelikud paarid iga päev teevad

Mitmetest uuringutest on selgunud, et õnnelike paare ühendavad teatud asjad, mis võivad tuua argipäeva teineteisemõistmist ja arusaamist. Aga kuidas? Psychology Today pani kirja 9 asja, mida õnnelikud paarid igapäevaselt teevad. 

Näitavad lähedust välja.

Tere hommikust või head ööd musi andmine, käest kinni hoidmine, suudlemine ja seks. Teineteise puudutamine keset vestlust või kodutöid. Õnnelikud paarid näitavad lähedust välja. 

Naeravad koos.

Huumor ja mängulisus toovad suhtesse naeru ja lõbusust, mis mõjub positiivselt meie heaolule. 

Jagavad väikeseid seiku.

Rääkimine sellest, kuidas mõlema päev kulgenud on, on hea harjumus. Õnnelikud paarid jagavad lisaks suurtele asjadele ka väikeseid, igapäevaseid juhtumisi. 

Räägivad oma tunnetest.

Õnnelikud paarid ei oota, et partner oleks mõtetelugeja. Seetõttu räägivad nad kallimale ausalt nii positiivsetest kui ka negatiivsetest tunnetest, oma muredest, soovidest ja vajadustest. Ka räägivad nad omavahel seksist. 

Austavad teineteise piire ja väldivad tülisid.

Õnnelikus suhtes on ilmselge, et partner austab teise piire. Ka välditakse mõttetuid tülisid, mis tähendab, et teist ei hakata kohe maha tegema, kui ta teeb midagi teistmoodi, kui sa ise teeksid. Tülisid ei tohiks siiski karta, kui neid lahendatakse mõistlikult. 

Jagavad kodutöid.

Õnnelikus suhtes ei ole majapidamistööd ainult ühe kanda, vaid neid tehakse koos. Pole pole olemas naiste- ja meestetöid. 

Pakuvad teineteisele tuge.

Õnnelikus suhtes on kallim olemas nii halbadel kui ka headel aegadel. Samuti julgeb teine abi paluda või seda vajadusel anda. 

Peavad oma kallimat meeles.

Õnnelikus suhtes olevad inimesed veedavad koos aega, sest nad naudivad teineteise seltskonda. Partner on meeles ka siis, kui ta parasjagu kohal ei ole. Näiteks teisele söögi tegemine, armsa sõnumi saatmine või poest millegi sellise ostmine, mis teisele meeldib, näitavad, et hoolid oma kallimast. 

Hoolitsevad enese eest ja individuaalselt.

Õnnelikud paarid saavad aru ka sellest, et on oluline enese eest hoolitseda ning mõistavad oma aja väärtust. Kui oled rahul iseendaga, oled rahul ka oma partneriga.