9 ASJA, MILLEGA SA TEADMATULT oma ellu draamat tood

9 ASJA, MILLEGA SA TEADMATULT oma ellu draamat tood

Loodetavasti ei ärka enamus meist hommikul mõttega, et tahaks nüüd hirmsasti draamat tekitama hakata. Me kõik ootame ärgates ees hästi sujuvat päeva, mil me ei tõmbaks kaela endale kuhjaga jamasid, mille pärast stressama hakata. Ometi võib sul endala teadmata olla käitumisharjumusi, millega enda ellu ebameeldivat draamat tood. Isegi, kui sulle tundub, et süüdi on hoopis keegi teine… Kui tunned end järgnevates punktides ära, oled ilmselt endalegi teadmata enda suhtlusringi draamakuninganna.

Loodetavasti ei ärka enamik meist hommikul mõttega, et tahaks nüüd hirmsasti draamat tekitama hakata. Me kõik ootame ärgates hästi sujuvat päeva, mil me ei tõmbaks kaela endale kuhjaga jamasid, mille pärast stressama hakata. Ometi võib sul enda teadmata olla käitumisharjumusi, millega enda ellu ebameeldivat draamat tood. Isegi kui sulle tundub, et süüdi on hoopis keegi teine… Kui tunned end järgnevates punktides ära, oled ilmselt endalegi teadmata enda suhtlusringi draamakuninganna.

Sa räägid oma sõpradele absoluutselt kõigest

Kui oled stressis, näib ahvatlev jagada oma sõpradega kõiki oma muresid. Millele sa aga ehk ei mõtle, on see, et kõige väljalobisemine võib kaasa tuua veel rohkem draamat. Parem on rahulikult oma mõtted läbi kammida, mediteerida või näiteks päevikut pidada, soovitab spirituaalne treener Heather Kristian Strang.

Sa alustad vestlust tihti klatšiga
Baaris hängides või töölõunal koos tellimusi oodates on lihtne alustada vestlust kerge klatšiga. See ei tundu sinu jaoks ehk suur asi, kuid seda regulaarselt tehes võid sa endale ootamatult jama kaela tõmmata. Strangi sõnul võib asi olla selles, et sa lihtsalt naudid tähelepanu. Kas tunned end ära? Kui jah, siis ilmselt saad nüüd aru, miks inimestel pidevalt sinuga probleeme on.

Sa jääd alati hiljaks

Kellelegi ei meeldi hilinemine ning ilmselt tead ka ise, kui palju ebamugavust tekitab olukord, kui jõuad kohtumisele 20 minutit hiljem higisena, kohviplekk rinnal… Mõtle nüüd, kui stressivaba on viis minutit varem kohale jõudmine. Rahustav, eks? Draamast hoidumiseks ära lase inimestel enda järel oodata ja ole alati õigeaegselt kohal. Nii jätad endast usaldusväärse mulje.

Sa ei ole suhtlemises just kõige parem

Kui sa ei ütle kunagi, mida sa mõtled, ei saagi inimesed sinust tihti aru ja sa tekitad sellega endale väga ebamugavaid olukordi. Draama tuleb tavaliselt segadusest, halva suhtlemisoskusega tekitad sa seda piisavalt…

Sa ärritud kergelt
Suured tülid on ilmselgelt dramaatilised. Kuid kui kommenteerid pahaselt iga väikest asja, lasedki sa sellega valla laviini, mis lõpuks suureks draamaks kasvab. Hoia end vaos ja rahune, enne kui suu lahti teed.

Su sõbrad on draamakuningannad
Kui su sõbrad naudivad klatšimist ja on üldse väga tujukad, ei ole mingi ime, et su elus palju draamat on. Ehk oleks targem mõelda enda hingerahu peale ja vaikselt eemale tõmbuda?

Sa ütled alkoholijoobes igasuguseid asju
Joomine põhjustab ilmselgelt draamat. Kui sa tead, et kipud purjus peaga rumalusi tegema, siis miks sa seda teed?

Sa ei tegele oma probleemidega
Draama võib sinu jaoks olla miski, mis hoiab sinu tähelepanu tõelistelt probleemidelt eemal. Mõtle, kas sinu pubekalik käitumine võib ehk olla tingitud sügavamast probleemist, millega sa ei viitsi tegeleda?

Sa ei saa oma vanadest harjumustest lahti
Kas kasvasid üles väga dramaatilises perekonnas? Kui jah, siis sa ei lihtsalt ei oska nüüd muudmoodi olla. Kui stress võtab võimust, võtad sa seda võimalikult dramaatiliselt ja teed sellest suure numbri. See on sellisest perest tulnud inimeste puhul tavaline, kuid ehk oskad sa sellest harjumusest lahti öelda?

Allikas: Bustle.com