9 SUVESUHTE REEGLIT: järgi neid ja sa ei kahetse!

„Suvesuhe jalust mind lõi, suvesuhe, oi, ma ei või!” Just selliseid emotsioone nagu selles laulus toob üks suvesuhe endaga kaasa. See võib olla lõbus ja tore seiklus, kui järgid neid lihtsaid reegleid.

 


Ausus on kõige alus.
Ole oma kavatsustega algusest peale aus. Ära anna teisele poolele lootust millekski, mida sa tegelikult ei paku. Teata, et otsid vaid meelelahutust ja ei midagi tõsisemat. Nii ei mõista te hiljem üksteist valesti.

Ära lase latti alla.
Kui otsid endale suveks kaaslast, siis ära lepi kellegi sellisega, kelle poole sa muidu ei vaatakski. Ära lase oma latti alla lihtsalt sellepärast, et leida meeleheitlikult kedagi, kellega aega veeta. 

Las sõbrad jääda sõpradeks.
Ükskõik kui maagilised su sõbrad või töökaaslased ühtäkki päikesevalguses ei tunduks, jäta asi sinnapaika. Kui suvi on läbi ja päike käib taas madalamalt, on need tunded kadunud. Siis muutuvad asjad lihtsalt imelikuks, sest oma sõprade ja töökaaslastega pead sa ikkagi edasi lävima.

Ära looda midagi.
See võiks olla suvesuhte kõige tähtsam reegel. Ära sukeldu suvesuhtesse lootes, et sellest kasvab püsisuhe, sest nii võid lihtsalt pettuda ja haiget saada.

Kaitse end.
Kui teie suhe muutub intiimseks, siis ole tark ja kasuta kaitsevahendeid. Parem karta kui kahetseda!

Korraldage viimane kohtamine.
Pange kirja päev viimaseks kohtamiseks. See aitab ära hoida stressi suve lõpus, mil üksteisest lahkuma peate. Kui kumbki teist peab suve lõpul ära sõitma, siis aitab viimane kohting asjad selgeks rääkida ja edasi liikuda.

Hoia madalat profiili.
See on reegel, mida kõige enam rikutakse. Ära torma oma kaaslasega koos tehtud pilte kohe Facebooki või Instagrami üles riputama ega koosveedetud ajast Twitteris teada andma. Hoia madalat profiili. Suvesuhtest kuulutamine võib tulla pikemas perspektiivis sellele hoopis kahjuks, tekitades mõttetut armukadedust ja liigselt süvenevaid tundeid.

Ära muutu armukadedaks.
Kui sa näed, et sinu kaaslane räägib teise naisega, siis pole sul põhjust olla armukade, sest ta on vaba. Ka sina võid minna rääkima teise mehega – see oli teievaheline kokkulepe ning mäng on aus!

Jäta hüvasti!
Kui suvi läbi, siis jätke viisakalt hüvasti. Pea meeles, et tegemist oli lühisuhtega, mitte eluaegse sõprusega. Hoia suhted võimalikult neutraalsed ja sõbralikud ning kui aeg käes, siis ütle, et sul oli meeldiv temaga aega veeta ja liigu edasi.

Ilmunud ajakirjas Buduaar 3/17