9 ÜLLATAVAT ASJA, mida tülitsemise ajal öelda

9 ÜLLATAVAT ASJA, mida tülitsemise ajal öelda

Konstruktiivne tülitsemine? Kas selline asi on üldse olemas? Jah, on küll, väidab veebileht Refinery29, mis loetles üles üheksa üllatavat lauset, mida tuleks tülitsemise käigus öelda. Vähemalt tasub proovida!

1. “Sa ei pea midagi lahendama, piisab, et saab sinuga rääkida.”

Seda lauset tuleks proovida eriti siis, kui teine pool palub sul lõpetada pideva kaeblemise.

2. “Püüa mõista ka minu seisukohta.”

Tavaliselt ununeb riidlemise käigus ära, mismoodi teine inimene asju näha võib. Mõnikord võib meeldetuletus tülitsemisele kiire lõpu teha.

3. “See on minu jaoks oluline. Palun kuula mind.”

Käsi südamele: kui paljud teineteist ägeda tülitsemise käigus tegelikult kuulavad? Ükskõik millest tüli alguse sai, selle taga on tavaliselt midagi, mis ühele poolele tähtis on.

4. “Ma tean, et ka mina olen süüdi.”

Riidlemise käigus on lihtne ära unustada, et ka ise süüdi võiksid olla. Igal juhul ei tasuks kogu süüd veeretada teise kaela, vaid konstruktiivne vaidlus eeldab vastutuse võtmist.

5. “Püsime teemas.”

Kui vaidlus algab pesemata nõudest ning levib eelmise suve grillipeole, olete algsest teemast väga kaugel. Aina paisuv tüli vajab juba suuremat selgitust.

6. “Mille üle me tegelikult riidleme?”

Kui tüli on paisumas liiga suureks, tasuks endalt ja kaaslaselt küsida, et mille üle te õigupoolest riidlete. Kui te ei suuda leida põhjust, hingake sügavalt sisse ning mõelde järele, kas tülitsemine on kogu seda karjumist ja vaikimist väärt.

7. “Probleem pole pelgalt sinus, vaid meis mõlemas.”

Kui vaidluse käigus tehakse selgeks, et ollakse samas paadis, kaob ära ebameeldiv süüdistamine.

8. “Rahuneme hetkeks?”

Kui palju solvanguid jääks ütlemata, kui tülitsemise käigus oleks meeles vahepeal hinge tõmmata? Ka ööuni võib teinekord head teha, sest ehk te hommikul isegi ei mäleta, mille üle tülitsesite.

9. “Ma armastan sind!”

Ükskõik kas vaidled abikaasa, pereliikme või sõbraga, see üllatav lause paneb teise poole vaikima ning enda sõnade üle järele mõtlema. Seda lauset ei ole ehk lihtne öelda, kuid see paneb mõtted hoopis teises suunas liikuma. 

 

allikas: Me Naiset