9 VIISI, KUIDAS TÄISKASVANUNA emaga lähedaseks saada

9 VIISI, KUIDAS TÄISKASVANUNA emaga lähedaseks saada

Vanemaks saades on loomulik, et kaugened veidi oma perekonnast – see on lihtsalt osa täiskasvanuks olemisest. Me soetame endale oma kodud ja meil on vastutus iseenda sotsiaalelu ja plaanide ees, mis aina rohkem ja rohkem perekonnaga kokkusaamisi vähendavad. Vanemate ja laste elud ei keerle enam üksteise ümber ja avastad üsna pea, et jõuad emale vaid korra nädalas helistada, sest toimetusi on lihtsalt väga palju. Mida aga teha, kui tunned, et side teie vahel on nõrk, kuid tahaksid seda tugevana hoida?

Leidke midagi ühist

See võib tunduda ilmselge ja ehk teil isegi on palju ühist, millest rääkida. Kuid püüa leida midagi konkreetset, mida saad kasutada vahendina ühenduse hoidmiseks – olgu selleks siis teleseriaal, lemmikmuusik või sama lemmiktoit. See võib näida väikese asjana, kuid on hea põhjus, miks alati ühendust võtta ja näiteks pilte saata.

Pea kuupäevi meeles

Sinu ema on terve sinu lapsepõlve meeles pidanud kõiki sinu tähtsaid hetki, seega hea oleks, kui sina sama pühendunud oleksid. See on sinu võimalus näidata emale, et ta on sinu jaoks väga oluline ja sind huvitab alati, mis tema elus toimub.

Küsi küsimusi
Väga lihtne on helistada vaid selleks, et küsida raha või muud abi. Ja veelgi lihtsam on kõne lõpetada siis, kui oled tahetu kätte saanud. Võiksid aga mõista, et sinu ema elu ei keerle ainult sinu ümber ja peaksid leidma aega ka tema kohta küsida. Kuidas tal läheb? Mis ta nädalavahetusel tegi? Näita, et hoolid!

Hoia teda kursis

Mõned emad tahavad teada sinust absoluutselt kõike, kuid mõned jällegi soovivad, et jätaksid mõned detailid endale. Sina aga tunned kindlasti oma ema kõige paremini, seega tead, kus tasakaal on. Räägi talle, kuidas sul läheb ja anna talle mõista, et sa hoolid tema nõuannetest.

Leia aega
Kuigi telefonitsi või Facebooki teel suhtlemine on mugav, oleks tegelikult sinust inimlik leida aega, et talle ka reaalselt külla minna. Sulle võib näida see liiga pika sõiduna, kuid see tähendab talle palju. Unusta argipäev ja veeda lihtsalt kasvõi üks tore päev emaga.

Kuula

Ära lihtsalt nooguta telefoni otsas, vaid kuula päriselt! Näita talle, et austad teda ja hoolid temast nii palju, et huvitud tema jutust.

Täna teda
Mitte ainult emadepäeval! Sinu ema on sind kasvatanud aastaid ning veetnud ööd ja päevad sind kantseldades, seega ole hea laps ja täna teda kogu selle töö eest – tema on ometi see, kes on sinust kasvatanud just selle, kes sa tänaseks oled!

Allikas: Bustle.com