ALLA 35-AASTASED NAISED ei tunne vahekorrast rõõmu!?

ALLA 35-AASTASED NAISED ei tunne vahekorrast rõõmu!?

Meie seksuaalsusel ja järglaste saamise võimel on suur mõju meie heaolule. Näiteks võib lastetus inimesele põhjustada suurt valu, vererikkad ja valusad menstruatsioonid võivad aga segada argielu ning tööl käimist, vahendab Iltalehti. 

Public Health England otsustas läbi viia uuringu, selgitamaks välja, millised seksuaalsuse ja järglaste saamisega seotud asjad puudutavad Inglismaal elavaid naisi. Uuringust selgus aga üsnagi jahmatav asi. Nimelt jäi teadlastele koheselt silma statistika, mille kohaselt ligi pooled 25-34-aastastest naistest on viimase aasta aja jooksul kannatanud seksuaalse naudingu puuduse käes. Ka 16-24-aastaste naiste seas esines sama probleem. 

Uuringu tulemustest ei selgu, millest selline olukord tekkinud on, kuid annab õnneks väikese lootuskiire. 

Vanemas eas polnud naudingu puudus enam nii suureks probleemiks ja mida vanemasse vanusegruppi vastaja on kuulunud, seda tähtsamaks on ta pidanud oma seksuaalset heaolu. Näiteks 55-64-aastastest naistest lausa 40 protsenti pidas enda naudingut väga oluliseks. 16-24-aastaste seas oli vastav arv vaid kümme protsenti.

Public Health England andis tulemuste põhjal välja avaliku teadaande, kus tuletas meelde, et seksuaalsus on meie heaolu seisukohalt väga oluline ning sellest tuleks rääkida ilma igasuguse häbitundeta. 

Sarnased artiklid