Armukadeduse näited elust enesest

Armukadeduse näited elust enesest

Igas inimeses on peidus piisake armukadedust. Armukadedusel ehk kiivusel on nii looduslik kui ka sotsiaalne taust. Loodusseadustest lähtudes ei ole armukadedusel armastusega midagi ühist. Armukadedaks teeb hoopis alateadlik paarilise valvamise vajadus, et kindlustada oma soo kestvus. Armukadedaks teeb hoopis alateadlik paarilise valvamise vajadus, et kindlustada oma soo kestvus.  Usalda armastust isegi siis, kui see toob valu.

Igas inimeses on peidus piisake armukadedust. Armukadedusel ehk kiivusel on nii looduslik kui ka sotsiaalne taust. Loodusseadustest lähtudes ei ole armukadedusel armastusega midagi ühist. Armukadedaks teeb hoopis alateadlik paarilise valvamise vajadus, et kindlustada oma soo kestvus. 

Usalda armastust isegi siis, kui see toob valu.

 

Näited armukadedusest elust enesest:

– Üks härrasmees pidas päevikut, kuhu oli päev-päevalt kirja pandud, keda ja kui kaua naine tema kõrval olles seltskonnas jälgis, teretas või kõnetas.

– Kenale kõrgharidusega abielunaisele kirjutab mees täpselt ette, kuidas ta peab riietuma, kellega lävima ja kellega mitte. Asi ei piirdu kahjuks ainult meestuttavate, vaid ka ühiste naistuttavatega. 

– Tean naist, kes palkas meest jälitama paar oma lähedast ajutiselt töötut naistuttavat, majanaabrit.

– Teine naine käis koos oma kolme lapsega peaaegu igal õhtul isal tööl vastas, esialgu luurati nurga taga ja hiljem erinevate väljapääsude juures.

– Üsna tavaliseks on muutunud salajased lindistused ja videod, vastaspoole kantud pesu ekspertiis ning tema isiklike asjade igapäevane inventuur.

– Isegi koduloomades on märgatud rivaali. Nii mürgitas üks kolmekümnendates aastates abielumees armukadeduse ajel oma naise kuueaastase  isase puudli, kellega naine tema arust vooditrohkem jagas. 

– Inglismaal olevat üks armukade mees öösel üles juurinud naise rosaariumi põhjendusega, et enamiku ajast olevat kallis kaasa seal veetnud ega tunnustanud teda piisavalt. 

– Maailmas ei ole haruldased juhused, kus armukadedad naised on oma meestel lihtsalt nende meheau ära lõiganud – ei saa mina, ei tohi saada ka teised…

 

Allikas: Toivo Niiberg “Sõbraks olemise kunst”